Redactor

  • Colaborare
  • Full Time
  • Part Time
  • Bucuresti

Website Club Feroviar

Club Feroviar cauta colaboratori pentru activitatea redactionala, pentru siteul www.clubferoviar.ro.

Piata feroviara creste constant, la fel si volumul de informatii despre evolutia sa. www.clubferoviar.ro monitorizeaza, analizeaza si prezinta informatiile despre afaceri de care organizatiile au nevoie pentru a se adapta si a reactiona la schimbarile pietei. Platforma de comunicare Club Feroviar este astfel sursa de informatii feroviare strategice pentru factorii de decizie si influenta din domeniu.

www.ClubFeroviar.ro furnizeaza zilnic:

  • Stiri din sfera politica, economica, tehnologiei, socialului si mediului inconjurator, cu impact asupra mediului de afaceri feroviar
  • informatii de interes, analize, date si statistici despre piata
  • relatari despre cele mai noi tehnologii in domeniu si companiile dezvoltatoare
  • interviuri cu personalitatile domeniului feroviar

Audienta www.ClubFeroviar.ro: Oameni politici, investitori, profesionisti feroviari, mari clienti ai transportului feroviar (terminale intermodale, administratii portuare maritime si fluviale, întreprinderi ce dispun de capacitati feroviare, case de expeditii), operatori de transport public (trenuri regionale, tramvaie si metrou), furnizori de produse si servicii pentru infrastructura feroviara.

 Cerintele postului:

  • Studii superioare de jurnalism/litere sau economice/tehnice
  • Cunostinte generale despre sistemul de transport (cunostintele despre sistemul feroviar reprezinta un avantaj)
  • Cunostinte economice
  • Spirit de analiza si selectie a informatiilor relevante;
  • Abilitati excelente de comunicare verbala si scrisa, nu doar in limba romana, ci si intr-o limba straina: engleza/franceza/germana/rusa/spaniola
  • Operare PC – pachet MSOffice
  • atent la detalii, aptitudini de comunicare si capacitate de structurare a muncii

Responsabilitati:

  • Propunerea, documentarea si realizarea unor materiale de interes pentru publicul revistei Club Feroviar
  • Participare la conferinte de presa si evenimente cu tematica de transporturi feroviare
  • Realizarea de articole tip advertorial, interviuri, reportaje
  • Mentinerea in permanenta la curent cu evenimentele locale si internationale cu specific feroviar
  • Publicarea de continut pe site si paginile de Facebook si Linkedin

Oferta:

  • contract de munca pe durata nedeterminata sau contract drepturi de autor;
  • posibilitati promovare
  • bonusuri

Club Feroviar este o companie de consultanta în dezvoltarea afacerilor care activeaza ca o platforma de comunicare integrata adresata organizatiilor de transport feroviar, intermodal si public. Compania livreaza solutii multidisciplinare pentru companiile feroviare interesate sa creasca rapid pe pietele feroviare internationale. Mai mult decat atat, platforma se adreseaza tuturor organizatiilor dispuse sa se alature unui parteneriat pentru a construi un mediu de afaceri puternic, competitiv si durabil.