Slide

PARTENERI:

CE CEREM

DATE PERSONALE: –       Femei sau barbati .

–       Pot fi angajati si tineri cu varsta cuprinsa intre 18-25 ani daca indeplinesc cerinte de maturitate in gandire si asumarea responsabilitatii

EDUCATIE: –         Studii tehnice medii
EXPERIENTA: –         Constitue un avantaj experienta ca lucrator: Experienta anterioara pe o pozitie similara in domeniul controlului calitatii constituie un avantaj;
ESTE IDEAL DACA AI: –        Cunostinte solide de desen tehnic, prelucrari mecanice si utilizare a echipamentelor de control si masurare (subler, micrometru, ceas comparator, etc);

–       Experienta in controlul calitatii materialelor, a pieselor executate prin prelucrari mecanice diverse, debitare prin laser/ plasma/ jet apa si, dupa caz, insotite de tratamente termice diverse/ sablare/ vopsire;

–       Experienta in lucrul cu documente: desene de executie, rapoarte de masuratori, certificate de inspectie, etc;

COMPETENTE SI CALITATI: –   Abilitați de soluționare a problemelor rapid și eficient

–   Capacitate de abordare sistematica, tehnica si organizata a activitaților

–   Autonomie personala, in sensul de a-și duce obiectivele la bun sfarșit fara intervenția șefilor direcți

–   Abilitatea de a citi, a ințelege desen tehnic

–   Permis de conducere, cat.B, disponibilitate deplasari interne

–   Excelente aptitudini tehnice

–   Excelente abilități dе comunicare

–   Capacitatea dе a identifica problema reală și dе a găsi soluții pentru rezolvarea acesteia

–   Capacitatea dе a lucra eficient în condiții dе stres și efort susținut

–   Spirit dе echipă / perseverență / integritate / tenacitate / adaptabilitate / tact și diplomație / spontaneitate / inițiativă / spirit dе observație

CE TREBUIE SA FACI

PRINCIPALELE RESPONSABILITATI SI SARCINI:
  • Efectuezi inspectiile conform procedurilor/ instructiunilor in vigoare.
  • Monitorizezi/ controlul calitatii produselor executate in cadrul CONTRAIL MACHINERY SRL
  • Verifica calitatea materialelor si a semifabricatelor achizitionate;
  • In decursul activitatii, la identificarea unor neconformitati de calitate/ dimensionale/ de functionare raporteaza imediat sefului ierarhic si le consemneaza in raportul de control/ testare;
  • Participa la etapele de verificare a pieselor aflate in procesul de executie, alaturi de executant (strungar, frezor, sudor, lacatus);
  • Participa la etapele de testare pe fluxul tehnologic de montaj al subansamblurilor;
  • Realizeaza controlul pieselor/ serviciilor executate la diversi furnizori si analizeaza documentele insotitoare (rapoarte de masuratori, certificate de inspectie, etc);
  • Realizeaza controlul produselor finite (piese de schimb) inainte de a fi predate la magazie;

CE OFERIM
CONDITII: –  Un mediu de lucru profesionist, in care vei avea ocazia sa evoluezi si sa acumulezi cunostinte in proiecte extrem de provocatoare si interesante

–  Contract pe perioada nedeterminata, cu norma intreaga, 40h / saptamana

–  Conditii de munca: loc curat, aer conditionat, caldura

–  Pachet salarial: se discuta in cadrul interviului

–  In plus mai pot aparea: bonusuri instant pentru merite deosebite  + tichete cadou/cadouri pentru ocazii speciale (Craciun, Paste, etc)

–  Beneficieaza de o perioada de integrare profesionala

–  Ocazional ore de lucru peste program

Postul este disponibil la sediul companiei din Chitila, Jud Ilfov.

Tagged as: , ,