DB Cargo Romania angajează Mecanic Locomotivă pentru localităţile: Adjud, Aleşd, Arad, Deva, Piatra Neamţ, Timişoara.

Responsabilităţile tale:

  • Pregăteşti trenurile regulamentar şi colaborezi într-un mod cooperativ cu alţi parteneri din trafic
  • Conduci şi deserveşti diferite tipuri de locomotive, atât la manevră cât şi în parcurs
  • Intervii la materialul rulant pentru rezolvarea disfuncţionalităţilor
  • Asiguri revizia locomotivei
  • Te asiguri de funţionarea corectă a mecanismelor, instalaţiilor, echipamentelor, aparatelor atât la plecare, cât şi în parcurs
  • Stăpâneşti regulamentele și directivele în vigoare și le pui în aplicare în consecință
  • Atunci când mai apar neregularități sau defecțiuni în procesul operațional, îți păstrezi calmul și te ocupi de problemă în mod responsabil, informând colegii și alte puncte de legătură

Calificări

– Deţii toate documentele necesare (autorizaţii, certificate, avize), inclusive permis European- Dacă îţi doreşti o carieră în Germania, e necesar să ai cunoştinţe lingvistice de limba Germană sau să fii dispus să participi la un curs de limbă Germana în Romania, în calitate de angajat al DB Cargo Romania.

TE AȘTEPTĂM ÎN ECHIPA NOASTRĂ

În calitate de angajator de top în Europa, obiectivul nostru principal este să menținem acest titlu printr-un mediu de lucru ce respectă nevoile individuale și apreciază contribuția fiecarui angajat. În calitate de angajator incluziv, obiectivul nostru este de a menține o balanță echilibrată între angajații cu experiență și cei la început de drum, care pot beneficia de sfaturile experților noștri și se pot dezvolta și forma în cadrul companiei.

Suntem o echipa dinamică şi încurajăm toţi angajaţii să întrebe dacă nu ştiu, să folosească în fiecare zi valorile pe care le avem.

Noi acordăm o prioritate înaltă lucrului în echipă, într-un spirit de cooperare, într-o comunitate multiculturală și oferim oportunități individuale angajaților noștri pentru a-și dezvolta potenţialul.

Care sunt avantajele la DB Cargo Romania?

  • Stabilitate și securitate
  • Dezvoltare individuală
  • Oportunitatea de dezvoltare internațională
  • Un mediu de lucru prietenos, sănătos și sigur
  • Servicii adiționale
  • Comunicare deschisă
Ce trebuie să faci dacă îți dorești să faci parte din echipa DB Cargo Romania
Dacă îți dorești să faci parte din echipa companiei noastre trebuie să parcurgi pașii de mai jos:

  1. Să accesezi anunțul care te interesează din oferta DB Cargo Romania
  2. Să aplici la anunț printr-un click pe butonul ”Aplică Acum”
  3. Să trimiți, prin formularul de aplicare, un CV relevant din punct de vedere al postului la care aplici, eventual însoțit și de o scrisoare de intenție

Tagged as: ,

Cart

Coș