Slide

PARTENERI:

EXPRESS FORWARDING, companie care operează în domeniul transportului feroviar de mărfuri de peste 8 ani, își mărește echipa și este în căutarea unui nou coleg care să i se alăture în demersul sau de creștere a serviciilor prestate și a calității acestora, coleg care să aibă calificarea necesară pentru postul de Director Exploatare.

Cerințele postului:

  • Absolvent al Facultății de Transporturi – Ingineria Transporturilor și a Traficului / Material Rulant de Cale Ferată;
  • Experiență de minimum 5 ani în domeniul transporturilor feroviare;
  • Abilități de comunicare și de lucru în echipă,  gândire practică, spirit organizatoric, echilibru emoțional, rezistență mare la stres, capacitate de luare a deciziilor și de asumare a responsabilității.

Descrierea postului de Director Exploatare:

  • Organizarea și coordonarea activității privind circulația trenurilor, cu gestionarea eficientă a resurselor alocate, în vederea realizării obiectului de activitate;
  • Monitorizarea modului de întreținere al materialului rulant cu care operează Exfo în condiții de eficientă economică și respectarea termenelor de garanție;

Principalele responsabilități:

  • Analizează zilnic împreună cu șeful serviciului dispecerat necesarul de mijloace și resurse umane necesare realizării contractelor încheiate cu clienții;
  • Participă, împreună cu conducerea societății, la analiza circulației trenurilor și a curselor izolate din situațiile informative privind: circulația trenurilor, parcul de locomotive și împerecherea optimă a acestora, circulația locomotivelor izolate;
  • Retrage din exploatare locomotivele care urmează să intre la reviziile intermediare planificate, conform scadentarului transmis de către șeful serviciului întreținere și reparații MR;
  • Analizează activitatea serviciului dispecerat și a serviciului întreținere material rulant și stabilește măsuri de eficientizare a activității;
  • Controlează periodic, prin sondaj, durata serviciului maxim admis pe locomotivă.
  •  Întocmește și urmărește parcursul mediu zilnic;
  • Organizează și răspunde că activitatea de exploatare să fie la nivelul cantitativ și calitativ solicitate de client, corelat cu reglementările legale în vigoare;
  • Ia măsuri operative și de perspectiva pentru reducerea imobilizării locomotivelor și de reducere a cheltuielilor suplimentare;
  • Exercită atribuțiile de serviciu cu respectarea prevederilor din fișa postului și din reglementările specifice;
  • Respectă procedurile interne ale societății, regulamentul intern și legislația specifică.

Te așteptăm în echipa Express Forwarding

Echipa EXPRESS FORWARDING a fost întodeauna formată din profesioniști. O echipă completă și complexă alcatuită numai din cei mai experimentați muncitori din domeniu. Profesionalismul este atu-ul companiei noastre.

Dacă te vei alătura echipei noastre vei beneficia de:

  • Salariul negociabil în funcție de experiență;
  • Spor de fidelitate în funcție de vechimea în companie;
  • Concediu de odihnă de 24 zile.

Ce trebuie să faci dacă îți dorești să faci parte din echipa EXPRESS FORWARDING?
Dacă îți dorești să faci parte din echipa unei companii care operează în domeniul transportului feroviar de mărfuri de peste 8 ani tot ce trebuie să faci este să parcurgi pașii de mai jos:

  1. Să accesezi anunțul care te interesează din oferta Express Forwarding
  2. Să aplici la anunț printr-un click pe butonul ”Aplică Acum”
  3. Să trimiți, prin formularul de aplicare, un CV relevant din punct de vedere al postului la care aplici, eventual însoțit și de o scrisoare de intenție

Tagged as: , ,