TEHMIN-BRAŞOV, companie a cărei activitate constă în construcția, modernizarea și exploatarea materialului rulant, angajează Electronist / Automatizari la fabrica sa din Bod, lângă Brașov.

Candidatul Ideal

  • Studii medii
  • Experienţă în domeniu reprezinta un avantaj
  • Seriozitate, responsabilitate, implicare

Descrierea jobului de Electronist

  • diagnosticarea si repararea diverselor echipamente si componente electronice
  • identificarea cauzelor defectiunilor
  • refacerea/inlocuirea componentelor defecte
  • verificarea functionala a echipamentelor dupa reparatie
  • respectarea procedurilor de lucru si de calitate

OFERIM:

  • Contract de munca pe perioada nedeterminata
  • Tichete de masa pentru fiecare zi lucratoare
  • Prime de paste, craciun, ziua copilui, inceput de an scolar
  • Transport la locul de munca asigurat de angajator

TE AȘTEPTĂM ÎN ECHIPA TEHMIN BRAȘOV

TEHMIN-BRAŞOV este o companie care, in cei peste 20 de ani de activitate , a oferit partenerilor sai produse si servicii cu un inalt grad de inovatie . In toata aceasta perioada factorul uman a reprezentat resursa principala de crestere si dezvoltare. Serviciile oferite sunt realizate la un nivel ridicat de profesionalism, cu tehnică modernă şi personal specializ

Compania şi-a fixat ca obiectiv modernizarea lovomotivelor, automotoarelor, vagoanelor de călători sau a altor utilaje feroviare, urmărind cele trei direcţii principale de activitate:

  • Reducerea consumului de energie şi combustibil în procesul de exploatare a materialului rulant motor, în vederea reducerii poluării şi a costurilor de transport;
  • Mecanizarea şi automatizarea comenzilor de pe vehiculele feroviare cu scopul optimizării proceselor de comandă şi funcţionare şi punerii în evidenţă a eventualelor abateri în timp real;
  • Creşterea fiabilităţii produselor şi a siguranţei în transportul feroviar.

Până în prezent firma a acumulat o vastă experiență în repararea a peste 6700 de echipamente și aparate electronice de pe toate tipurile de vehicule feroviare.

Exemple de echipamente reparate de către tehmin: www.tehmin.ro/ro/reparatii

Firma are 49 de salariați, din care 26 sunt ingineri care activează în domeniul cercetării, proiectării, producției, în specializările:  electric, automatizări, software, electronică și mecanică

Tagged as: ,