CERINȚELE POSTULUI:

·         Certificate de calificare mecanic locomotivă;

·         Permis European mecanic locomotivă;

·         Apt medical și psihologic pentru exercitarea funcției mecanic locomotivă;

·         Certificat în termen de valabilitate pentru confirmarea periodică a competențelor profesionale generale.

PRINCIPALELE RESPONSABILITĂȚI:
  • respectarea reglementărilor specifice în vigoare privind remorcarea trenurilor şi manevra vehiculelor feroviare;
  • semnalizarea locomotivei conform regulamentului de semnalizare CFR;
  • utilizarea corespunzătoare a combustibilului şi lubrifianţilor folosiţi pentru remorcarea trenurilor, respectiv pentru manevră;
  • completarea corespunzătoare a carnetului de bord al locomotivei cu datele cerute de formular.
TE AȘTEPTĂM ÎN ECHIPA NOASTRĂ

In vederea extinderii si diversificarii echipei Regio Calatori pe masura cresterii volumului si complexitatii activitatii dorim sa cunoastem profesionisti cu o experienta relevanta in domeniul feroviar, precum si tineri aflati la inceputul carierei profesionale.

Obiectivul principal al Regio Calatori este  să ofere servicii de transport călători pe calea ferată în condiţii de maximă siguranţă, la preţuri competitive şi să devină cea mai respectată şi responsabilă societate privată de transport pe calea ferată din Romania.

Pentru a indeplini aceasta misiune, membrii echipei Regio Calatori respecta urmatoarele valori:

  • Spirit antreprenorial prin catre transformam succesul personal in succesul companiei.
  • Responsabilitatea de a lua hotarari si a raspunde cu onestitate fata de rezultatul actiunilor noastre
  • Respect fata de pasageri, colegi, parteneri si competitori
  • Pasiune pentru transportul feroviar si imbunatirea continua a serviciilor pe care le oferim calatorilor