DB Cargo Romania își măreste echipa! Suntem in cautarea unui nou coleg care sa ocupe functia de Revizor Siguranța Circulației in zona de vest a tarii!

Profilul tau:

  • Ai o experienta in domeniul Feroviar de minim 5 ani, specialitatea Miscare/Comercial, Linii CF
  • Iti place sa comunici cu oamenii, esti atent la detalii si cunosti si aplici consecvent reglementarile specifice activitatii desfasurate in domeniul CF, inclusiv a directivelor si regulamentelor UE

Responsabilitatile postului de Revizor Siguranța Circulației:

  • Executarea activitatii de control si a controalelor lunare de verificare a personalului cu atributii in siguranta circulatiei si a starii tehnice a materialului rulant
  • Participarea la analizele de siguranta circulatiei la calea ferata, potrivit procedurilor DBCR
  • Participarea in comisiile de investigare a incidentelor/accidentelor feroviare conform reglementarilor in vigoare.
  • Monitorizarea riscurilor de interfata cu OTF, GI, AI, societati reparatii material rulant

Competente:

  • Cunostinte pachet Microsoft Office
  • Studii superioare in domeniul transporturilor.
  • Certificate si atestari in domeniu.
  • Certificat absolvire curs instruiré “ Analiza si interpretarea datelor la instalatia IVMS”
  • Permis de conducere categ.B.

Beneficii:

  • Tichete de masa, conform legislatiei in vigoare
  • Abonament medical
  • Abonament Bookster
  • Masina de serviciu
  • Laptop

DB Cargo Romania este un operator feroviar ce asigură servicii de calitate premium, de încredere pentru clienți, viabil economic, sigur pentru angajați și atent cu mediul, printr-o flotă de locomotive și vagoane impresionantă ca număr și performanță, precum și personal motivat și calificat, dispus pe întreaga rețea feroviară din România.

DB Cargo Romania este compania care te provoacă în fiecare zi să fii mai bun și mai performant. Știm că într-o poveste de succes oamenii reprezintă valoarea cea mai mare, de aceea considerăm că motivarea angajaților și investirea constantă în dezvoltarea lor reprezintă un obiectiv important în cadrul companiei – de la training-uri de dezvoltare, la cursuri de specializare.

Suntem peste 700 de colegi în Romania, iar relațiile noastre se bazează pe încredere reciprocă, o filozofie comună de conducere și pe valorile companiei: Calitate, Echipă, Respect, Comunicare.

Viitorul inseamna digitalizare iar noi dăm trendul! Prin urmare, locomotivele din seria 060 DA ale  DB Cargo Romania au fost echipate cu un sistem de monitorizare și protecţie computerizat, care transmite în timp real toţi parametrii importanţi privind funcţionarea locomotivei şi depistează eventualele probleme care apar.