Slide

PARTENERI:

Principalele Responsabilitati:

  • Realizeaza desenele de piesa/ansamblu pentru echipamente destinate transportului si distributiei energiei electrice
  • Realizeaza documentatia tehnica a echipamentelor proiectate (fise tehnice, proceduri montaj, etc.)
  • Elaboreaza programe de testare/omologare ale produselor proiectate/dezvoltate, conform standardelor specifice
  • Asigura asistenta tehnica pentru echipamentele proiectate, incluzand fabricarea, testarea, verificarea si omologarea prototipului
  • Elaboreaza proiectul de executie SDV-uri

Candidatul ideal:

  • Studii superioare (profil electric, energetic, mecanic, electromecanic)
  • Cunostinte AutoCAD, AutoCAD INVENTOR
  • Cunostinte COULOMB Software reprezinta avantaj
  • Cunostinte de limba Engleza nivel mediu
  • Abilitati de comunicare si lucru in echipa
  • Capacitate de adaptare la situatii noi
  • Persoana energica, gandire pozitiva, caracterizata de amabilitate si eficienta
  • Punctual, ordonat, organizat, atent la detalii
  • Permis auto categoria B

Loc desfasurare activitate: Buzau

Eximprod este un grup de companii, înființat in 1994, ce a crescut si s-a dezvoltat datorita unei viziuni clare, a unei dorințe de a crea si dezvolta produse intuitive si inovatoare si a unei înțelegeri profunde a dinamicii pieței energetice. In ultimii 25 de ani cercetarea si dezvoltarea continua, investițiile si dezvoltarea in noi domenii de activitate, au făcut din Eximprod un grup diversificat cu peste 400 de angajați, cu companii dedicate pentru producție de echipamente electrice, servicii de automatizări si rețele inteligente (SCADA), software, proiecte la cheie, proiectare electrica si dezvoltare de parcuri eoliene si solare.

Tagged as: ,