TPF INGINERIE, membra a grupului TPF cu sediul la Bruxelles, ce activează în domeniul ingineriei în 58 de țări și pe 5 continente, angajeaza Inginer proiectant poduri – senior.
Cerinte:
  • Experienta profesionala – minim 5 ani pe un post similar;
  • Absolvent studii superioare de specialitate – Facultatea de cai ferate, drumuri si poduri;
  • Cunoscator Autocad si/sau alte programe specifice
  • Cunoasterea standardelor si a normativelor aflate in vigoare, precum si a legislatiei in domeniu;
  • Abilitati profesionale: cunostinte tehnice dobandite in domeniul de specializare, legislatie specifica domeniului tehnic.
  • Experienta profesionala pe santier reprezintă un avantaj dar nu obligatoriu
  • Cunostinte generale privind infrastructura caii ferate este un plus.
  • Abilitati bune de relationare, comunicare si lucru in echipa;
  • Simtul datoriei si al responsabilitatii;
  • Capacitate de organizare a timpului, a sarcinilor si a locului de munca;
  • Cunoasterea limbii engleze
  • Permis categoria B reprezinta un avantaj
Responsabilitati pentru Inginer proiectant poduri – senior:
  • Organizarea departamentului de Poduri din cadrul companiei TPF;
  • Planificarea proiectelor din cadrul departamentului in stransa corelare cu planificarea facuta la nivelul celorlalte departamente;
  • Intocmirea diferitelor detalii necesare proiectului (Ex: breviare de calcul, extrase de armatura, liste de cantitati, etc.);
  • Colaboreaza cu managerul de proiect si cu persoanele implicate in proiect, astfel incat acesta sa fie livrat in timp util;
  • Respecta deadline-urile impuse si task-urile primite pe linie ierarhica;
  • Se prezinta la sedintele la care ii este solicitata prezenta;
  • Asigura activitatea de proiectare pentru proiecte în conformitate cu activitatile atribuite de managerul de proiect / seful de proiect,
  • Colecteaza informatii si documente relevante pentru buna derulare si finalizare a proiectului,
  • Intocmeste temele de proiectare pentru subproiectantii de specialitate din cadrul companiei sau din afara acesteia, cu sprijinul specialitatilor tehnice implicate in proiect,
  • In calitate de membru al echipei de proiect, participa la planificarea proiectului impreuna cu seful de proiect;
  • Participa la avizarile interne, cat si la avizarile externe (beneficiar si foruri de avizare),
  • Respecta actele normative in vigoare, aplicabile domeniului pentru care sunt oferite serviciile proiectare,
  • Asigura coordonarea generala a solutiilor de specialitate,
  • Raspunde de corectitudinea solutiilor tehnice si calitatea documentatiilor elaborate în toate etapele de derulare a lucrarii,
  • Raspunde de respectarea temelor, avizelor si aprobarilor obtinute la fazele de proiectare elaborate anterior,
  • Raspunde de respectarea termenului de depunere a ofertelor si a termenelor de predare a documentatiilor contractate;
  • Raspunde de asigurarea evidentei tuturor modificarilor proiectului aparute pe perioada executiei si prezentarea în CTE a dispozitiilor de santier ce modifica solutiile proiectate initial,
  • Raspunde de asigurarea prezentei proiectantului la etapele de urmarire a executiei conform graficelor din documentatie,
  • Raspunde de calitatea si termenele de elaborare a lucrarilor si documentatiilor tehnice de proiectare si urmaresc ca efectuarea acestora sa se faca in conformitate cu specificatiile contractuale, ale temelor de proiectare si cu prevederile reglementarilor tehnice aplicabile.
Beneficii:
  • Salariu atractiv;
  • Laptop+Software dedicat;
  • Altele.
TE AȘTEPTĂM ÎN ECHIPA NOASTRĂ

Avantajul puternic al companiei TPF INGINERIE este capacitatea de a construi echipe active pentru a planifica, gestiona și implementa proiecte integrate și stimulatoare de la începuturi până la finalizare.

Oferim o gamă largă de servicii precum studii, proiecte detaliate, specificații tehnice, documente de licitație, supravegherea construcțiilor, managementul proiectelor, asistență tehnică și diverse analize tehnice și economice pentru investiții și lucrări de construcții. Serviciile noastre corespund sectoarelor legate de mediu, porturi, imobiliare și transporturi, dar suntem deschiși la orice alte activități care necesită cunoștințe de inginerie.

Vezi intreaga oferta a lui TPF Inginerie de pe platforma CFiR.

VEZI ȘI: Pașii de urmat pentru a-ți crește șansele de a fi chemat la un interviu