Inginer Proiectare Instalatii Fixe de Tractiune Electrica

Website IMSAT SA

Pozitia este in punctul de lucru Alba Iulia sau Deva, se subordoneaza managerului de proiect si nu are persoane in subordine.

Cerinte

  • Studii superioare de inginerie electrica sau instalatii;
  • Experienta minim 3 ani in domeniul instalatiilor electrice si al automatizarilor feroviare;
  • Cunostinte AutoCAD, proiectare instalatii, MS Office (Excel, Word, Outlook, Power point);
  • Permis de conducere categoria B;
  • Cunostinte solide limba engleza;
  • Constituie avantaj – Experienta in domeniul feroviar;
  • Constituie avantaj – detinere autorizatie ANRE de electrician autorizat in domeniul proiectarii;
  • Capacitatea de a lucra organizat, in echipa, in regim intensiv si de a respecta termenele limita;
  • Capacitatea de a lucra in acelasi timp la mai multe proiecte;
  • Disponibilitate de deplasare in interes de serviciu

Responsabilitati

  • Dimensionarea din punct de vedere economic si functional al instalatiilor electrice feroviare;
  • Elaborarea schemelor bloc si a schemelor de conexiuni electrice;
  • Realizarea proiectelor de cablare structurata;
  • Studiul, calculul si proiectarea instalatiilor de electrificare feroviara;
  • Intocmirea devizelor de oferta si elaborarea documentatiilor tehnice;
  • Implementarea in proiect a eventualelor modificari aparute in faza de instalare;
  • Monitorizarea si optimizarea costurilor de executie in cazul proiectelor

Se ofera un salariu atractiv, mediu de lucru profesionist, bonuri de masa, posibilitati de dezvoltare a carierei.

Numai candidatii selectati vor fi contactati.

Perioada contractului – nedeterminata