Slide Slide Slide

PARTENERI:

TPF INGINERIE, membră a grupului TPF cu sediul la Bruxelles, ce activează în domeniul ingineriei în 58 de țări și pe 5 continente, angajează Inginer Structurist – Senior.

Cerințe:

  • absolvent al unei facultăți de construcții – specialitatea construcții civile și industriale;
  • experiență în conceperea și calculul structurilor din beton, zidărie, metal și lemn;
  • experiență în realizare calcule structurale cu programe de calcul automat –Autodesk Robot/Etabs/Sap/ sau similar;
  • realizare calcule pentru dimensionarea elementelor structurale;
  • cunoștințe generale cu privire etapele de realizare ale proiectelor ;
  • cunoștințe solide privind normelor și normativelor în vigoare pentru domeniul construcțiilor;
  • capacitatea de evaluare a duratei de realizare a unui proiect pentru o structura de rezistență;
  • experiență în elaborarea documentațiilor pentru toate fazele de proiectare pentru structurile de rezistență (SF, PT,DE)
  • experiență în acordarea de asistență tehnică din partea proiectantului pe durata realizării proiectului;
  • capacitate de comunicare atât pe plan intern cât și extern în vederea coordonării tehnice eficiente a proiectului.
  • cunoștințe solide în Autocad – Autodesk;
  • cunoștințe Revit – Autodesk privind modelarea clădirilor prin intermediul programului Revit (constitue avantaj);
  • cunoștințe în lucrul colaborativ BIM (constitue avantaj);

Experiență:

  • minimum 5 ani

Responsabilități pentru Inginer Structurist – Senior:

  • conceperea și propunerea sistemului structural al construcției în conformitate cu conceptul arhitectural
  • elaborarea proiectelor, că parte a unei echipe de proiect, pentru toate fazele de proiectare în conformitate cu normele în vigoare;
  • colaborarea și după caz coordonarea celorlalți ingineri proiectanți de specialitate implicați în procesul de proiectare
  • realizează documentațiile tehnice aferente procesului de proiectare (măsurători, relevee, documentație avizare lucrări de intervenție, studii de fezabilitate, documentații pentru autorizații de construcții, proiecte tehnice, detalii, liste de cantități);
  • întocmire proiecte în conformitate cu cerințele prevăzute în HG 907/2016 cu modificările și completările ulterioare;
  • respectă termenele de predare pentru proiectele alocate și comunica în timp util, echipei de proiect care sunt informațiile necesare și constrângerile astfel încât termenul de predare să poată fi respectat.
  • participă la vizite pe șantier pentru urmărirea lucrărilor, atunci când este nevoie;
  • menținerea legăturii cu specialități și urmărirea șantierelor în momentele cheie;
  • reprezintă firma în cadrul întâlnirilor cu beneficiarul, colaboratori, subcontractori, precum și în fața altor entități pentru specialitatea rezistență;

Beneficii:

  • Salariu atractiv;
  • Laptop+Software dedicat;
  • Altele.

TE AȘTEPTĂM ÎN ECHIPA NOASTRĂ

Avantajul puternic al companiei TPF INGINERIE este capacitatea de a construi echipe active pentru a planifica, gestiona și implementa proiecte integrate și stimulatoare de la începuturi până la finalizare.

Oferim o gamă largă de servicii precum studii, proiecte detaliate, specificații tehnice, documente de licitație, supravegherea construcțiilor, managementul proiectelor, asistență tehnică și diverse analize tehnice și economice pentru investiții și lucrări de construcții. Serviciile noastre corespund sectoarelor legate de mediu, porturi, imobiliare și transporturi, dar suntem deschiși la orice alte activități care necesită cunoștințe de inginerie.

Ce trebuie să faci dacă îți dorești să faci parte din echipa TPF INGINERIE?
Dacă îți dorești să faci parte din echipa unei companii dinamice de consultanță și inginerie integrată tot ce trebuie să fac este să parcurgi pașii de mai jos:

  1. Să accesezi anunțul care te interesează din oferta TPF INGINERIE
  2. Să aplici la anunț printr-un click pe butonul ”Aplică Acum”
  3. Să trimiți, prin formularul de aplicare, un CV relevant din punct de vedere al postului la care aplici, eventual însoțit și de o scrisoare de intenție

VEZI ȘI: Pașii de urmat pentru a-ți crește șansele de a fi chemat la un interviu

Tagged as: ,