LTE-Rail România S.R.L. angajează Mecanic de Locomotivă cu experiență, pentru zonele Timișoara, Caransebeș, Drobeta Turnu Severin, Craiova, Târgu Jiu, Ploiești, București, Constanța, Roșiori/Videle, Giurgiu, Titu.

Cerințele postului:

  • De bază: Minimum studii medii
  • De specialitate: studii de specialitate în domeniul conducerii locomotivelor pentru trenuri de marfă;
  • Avizele medical şi psihologic, în termen de valabilitate conform legislaţiei în vigoare;
  • Certificatul pentru confirmarea periodică a competenţelor profesionale generale;
  • Permisul/permisele de conducere tip locomotivă şi autorizaţia/autorizaţiile specifice activităţii de manevră, conducere a trenurilor, conducerea trenurilor pe pante mari, activitate în sistem simplificat (fără mecanic ajutor), conform reglementărilor specifice și în termen de valabilitate.

Zonele de rezidență:

  • Timișoara, jud. Timiș
  • Caransebeș, jud. Caraș-Severin
  • Drobeta Turnu Severin, jud. Mehedinți
  • Craiova, jud. Dolj
  • Târgu Jiu, jud. Gorj
  • Ploiești, jud. Prahova
  • București
  • Constanța, jud. Constanța
  • Roșiori/Videle, jud. Teleorman
  • Giurgiu, jud. Giurgiu
  • Titu, jud Dâmbovița

Descrierea jobului/Responsabilități principale:

  • Tractarea în condiţii de siguranţă a trenurilor, conform legislaţiei în vigoare;
  • Să cunoască secţiile de circulaţie pe care remorcă trenul, PTE ale staţiilor de cale ferată, RTE al liniilor ferate industriale, unde urmează să-şi desfăşoare activitatea;
  • Să cunoască operaţiunile de remizare, respectiv punere în serviciu, pentru tipul de locomotivă pe care o conduce;
  • Să cunoască, să respecte şi să aplice în totalitate conţinutul actelor normative şi reglementărilor specifice funcţiei pe care o îndeplineşte, conform siguranței circulației.

Beneficii:

  • Pachet salarial foarte atractiv ce include și prima anuală de concediu, prime de Paște și Crăciun; tichete de masă;
  • Mediu de lucru performant (locomotive noi);
  • Desfășurarea activității într-un colectiv tânăr, ambițios, în cadrul unei companii în continuă creștere.

VEZI ȘI: Pașii de urmat pentru a-ți crește șansele de a fi chemat la un interviu

Tagged as: ,

Cart

Coș