EXPRESS FORWARDING, companie care operează în domeniul transportului feroviar de mărfuri de peste 8 ani, își mărește echipa și este în căutarea unor noi colegi care să i se alăture în demersul sau de creștere a serviciilor prestate și a calității acestora, colegi care să aibă calificare pentru postul de Mecanic de Locomotivă.

Zone de interes:

  • zona de Vest
  • Constanta
  • Suceava

Cerințele postului:

  • certificat de calificare profesională mecanic locomotivă;
  • certificat pentru confirmarea periodică a competențelor profesionale generale
  • permis de mecanic de locomotivă
  • apt din punct de vedere medical și psihologic (avize valabile pentru exercitarea funcției de mecanic)
  • certificat complementar pentru mecanic de locomotivă

Descrierea postului de Mecanic de Locomotivă:

  • Conducerea şi deservirea locomotivei ȋn remorcarea trenurilor și în activitatea de manevră;
  • Luarea în primire și predarea locomotivei din/la unitățile de reparații că delegat al societății, după efectuarea reviziilor intermediare și a reparațiilor planificate, după caz.

Principalele responsabilități:

  • Exercită atribuțiile de serviciu cu respectarea prevederilor din fișa postului și din reglementările specifice
  • Respectă prevederile Regulamentului de investigare a accidentelor și a incidentelor, de dezvoltare și îmbunătățire a siguranței feroviare pe calea ferată;
  • Respectă procedurile interne ale societății, regulamentul intern și legislația specifică

Te așteptăm în echipa Express Forwarding

Echipa EXPRESS FORWARDING a fost întodeauna formată din profesioniști. O echipă completă și complexă alcatuită numai din cei mai experimentați muncitori din domeniu. Profesionalismul este atu-ul companiei noastre.

Dacă te vei alătura echipei noastre vei beneficia de:

  • Salariul negociabil în funcție de experiență;
  • Spor de fidelitate în funcție de vechimea în companie;
  • Concediu de odihnă de 24 zile.

Ce trebuie să faci dacă îți dorești să faci parte din echipa EXPRESS FORWARDING?
Dacă îți dorești să faci parte din echipa unei companii care operează în domeniul transportului feroviar de mărfuri de peste 8 ani tot ce trebuie să faci este să parcurgi pașii de mai jos:

  1. Să accesezi anunțul care te interesează din oferta Express Forwarding
  2. Să aplici la anunț printr-un click pe butonul ”Aplică Acum”
  3. Să trimiți, prin formularul de aplicare, un CV relevant din punct de vedere al postului la care aplici, eventual însoțit și de o scrisoare de intenție