Slide

Devino mecanic de manevră la DB Cargo în Germania!

DB Cargo oferă clienţilor soluţii adaptate nevoilor acestora, prin urmare fiecare locomotivă necesită personal calificat care poate implementa serviciile noastre cu încredere şi profesionalism.

Responsabilităţile tale:

  • vei fi responsabil de organizarea activităţii echipei de manevră
  • vei fi responsabil de formarea trenului și manipularea punctelor de încărcare şi descărcare
  • te vei asigura că operaţiunile de manevra sunt efectuate intr-un mod care să asigure siguranţa personalului şi a materialului rulant
  • vei efectua inspectia tehnica a trenului

Profilul tău:

  • Eşti disponibil de relocare în Germania, iar nivleul tău de limbă germană este B2 (un certificat de atestare a limbii este considerat un avantaj)
  • Deţii o diplomă de liceu, de preferat profil tehnic sau ai o experienţă de muncă într-un domeniu tehnic
  • Eşti pasionat de calea ferată
  • Eşti disponibil pentru lucrul în ture, în weekend și in zilele de sărbătorile legale
  • Poți lucra în echipă şi esti responsabil
  • Eşti rezistent la stres și te poţi adapta la diferite situații
  • Eşti orientat către client

Dacă sunteți interesați în a deveni parte a companiei noastre internaționale va asteptam la interviuri în cadrul Târgului de Carieră Feroviară în România.

TE AȘTEPTĂM ÎN ECHIPA NOASTRĂ

În calitate de angajator de top în Europa, obiectivul nostru principal este să menținem acest titlu printr-un mediu de lucru ce respectă nevoile individuale și apreciază contribuția fiecarui angajat. În calitate de angajator incluziv, obiectivul nostru este de a menține o balanță echilibrată între angajații cu experiență și cei la început de drum, care pot beneficia de sfaturile experților noștri și se pot dezvolta și forma în cadrul companiei.

Suntem o echipa dinamică şi încurajăm toţi angajaţii să întrebe dacă nu ştiu, să folosească în fiecare zi valorile pe care le avem.

Noi acordam o prioritate inalta lucrului in echipa, intr-un spirit de cooperare, intr-o comunitate multiculturala si oferim oportunitati individuale angajatilor nostri pentru a-si dezvolta potenţialul.

Care sunt avantajele la DB?

  • Stabilitate si securitate
  • Dezvoltare individuala
  • Oportunitatea de dezvoltare internationala
  • Un mediu de lucru prieteneos, sanatos si sigur
  • Servicii aditionale
  • Comunicare deschisa