SEGULA Technologies is always looking for new, ingenious, and daring talents worldwide to support all the major industrial actors within the automotive, aeronautics, energy, railway, naval, oil & gas and pharmaceutical sectors.

Descrierea locului de muncă

Responsabilități:

  • Asigurarea implementării noilor procese de aplicații logistice standard și supravegherea evoluției acestora în timp, conform cu strategia și obiectivele clientului.
  • Identificarea nevoilor de evoluție digitală legate de procese și contribuția activă la dezvoltarea de instrumente informatice adaptate acestor nevoi.
  • Evaluarea competențelor individuale și colective pentru posturile de muncă, în concordanță cu standardele corporative.
  • Contribuția la elaborarea și validarea programelor de formare privind meseriile, procesele și aplicațiile informatice în domeniul logistic.

Activități Specifice Proiectului:

  • Definirea domeniului de aplicare, în colaborare cu echipele din alte departamente.
  • Pregătirea și conducerea rulării paralele pentru monitorizarea diferențelor de costuri și gestionarea anomaliilor în calculul costurilor.
  • Organizarea formării pentru utilizatorii interni și externi din România (fabrici, transportatori și furnizori externi).
  • Identificarea și gestionarea problemelor de prefacturare și a altor anomalii.
  • Participarea la întâlnirile de coordonare și sesiunile de formare.
  • Asigurarea asistenței continue pentru domeniul transportului inbound.

Calificări

Cerințe:

  • Nivel educațional: Studii liceale sau universitare, preferabil cu experiență în logistică (transport în amonte, transport în aval etc.).
  • Competențe avansate în MS Office: Word, Excel, PowerPoint.
  • Cunoștințe de limba engleză și franceză, nivel mediu spre avansat.
  • Capacitatea de a organiza, comunica eficient și de a vorbi în public.
  • Rigorozitate în lucrul cu cifrele și procesele.
  • Abilități de analiză și sinteză.
  • Reactivitate și atenție sporită la detalii.
  • Orientare către obținerea de rezultate și satisfacția clientului.

Sisteme Informatice Utilizate:

Office 365, GPI, Control Tower Inbound, ELTA, Traffic, Shippeo, U-PLAN, CDG, U-BID, U-CATR, Optim 3D, Optim Route, Spotfire.

Informații suplimentare

Beneficii:

  • Rambursare ochelari;
  • Tichete de masă;
  • Tichete cadou (Paște și Crăciun);
  • Asigurare de Viață;
  • Abonament medical la o clinică privată;
  • Parteneriat cu o clinică dentară;
  • Reduceri la biletele de festival;
  • Petrecere de Crăciun;
  • Oportunități de creștere;
  • Bonusuri din recomandări;
  • Cursuri de limbă franceză și engleză.

TE AȘTEPTĂM ÎN ECHIPA NOASTRĂ

Grupul de inginerie SEGULA Technologies va recruta în acest an 150 de ingineri și tehnicieni în România . SEGULA Technologies a investit masiv în România în ultimul deceniu, iar acum își consolidează prezența în țară prin intermediul a patru locații importante.

„Așteptăm cu nerăbdare să primim noi ingineri la SEGULA România”, Cătălin Ursache, Director General al SEGULA România.”

”Alăturându-se echipelor noastre tinere și talentate, aceștia vor avea ocazia să lucreze la proiecte internaționale, să progreseze rapid și să își extindă cunoștințele în toate aspectele legate de noile tehnologii, datorită unei formări specializate. De asemenea, vor beneficia de un mediu de lucru flexibil și prietenos, cu posibilitatea de a opta pentru un mod hibrid sau full remote, din orice oraș din țară.”

Tagged as: ,