Project Manager – Proiecte infrastructura feroviara

  • Full Time
  • Bucuresti

Website TPF Inginerie

Coordonarea tuturor activitatilor pana la finalizarea proiectelor: stabilirea termenelor, alocarea responsabilităților, monitorizare, gestionarea situatiilor neprevazute, raportarile privind progresul proiectelor, etc.

Cerinte:

  • Studii superioare in domeniul constructiilor: CFDP
  • Experienta anterioara minim 5 ani pe o pozitie similara: Manager Proiect
  • Gestionare proiecte drumuri sau cai ferate, contracte de reabilitare/modernizare a infrastructurii feroviare
  • Autonomie proiecte, responsabilitate si implicare
  • Excelente abilitati de planificare, organizare, delegare si management al echipelor
  • Abilitati de comunicare si negociere, atentie la detalii, orientare catre obtinerea rezultatelor, proactivitate, seriozitate
  • Pachet Ms Office
  • Limba Engleza – nivel avansat

Responsabilitati:

  • Asigura managementul proiectelor pe partea de infrastructura derulate de companie in conformitate cu termenii contractuali agreati cu beneficiarul referitori la: buget, termene, calitate
  • Elaboreaza planul si bugetul proiectului si monitorizeaza indeplinirea acestora
  • Coordoneaza eficient echipa si resursele materiale
  • Identifica solutii pentru optimizarea proiectului
  • Intocmeste rapoarte cu privire la stadiul lucrarilor si realizarea indicatorilor economici, tehnici si operationali ai proiectului
  • Asigura managementul si dezvoltarea relatiei cu beneficiarul lucrarilor
  • Gestioneaza toate tipurile de cereri si reclamatii cu privire la proiectele gestionate

TPF INGINERIE S.R.L. este o companie de consultanță cu experiență și dinamică. Avantajul nostru este capacitatea de a construi echipe active pentru a planifica, gestiona și implementa proiecte integrate și stimulative de la început până la finalizare.

Oferim o gamă largă de servicii, cum ar fi studii, proiecte detaliate, specificații tehnice, documente de licitație, supervizare în construcții, management de proiect, asistență tehnică și diverse analize tehnice și economice pentru investiții și lucrări de construcție. Serviciile noastre corespund sectoarelor legate de mediu, porturi, imobile și transport, dar suntem deschiși la orice alte activități care necesită cunoștințe de inginerie.