5 august 2021

VEST TRANS RAIL, operator de transport feroviar cu capital privat 100% românesc, cu sediul în Ploiești, județul Prahova, își reîmprospătează oferta de locuri de muncă și angajează Dispecer Personal, Mecanic de Locomotivă, Mecanic Ajutor de Locomotivă.

Compania revine cu noi oferte de muncă pentru cei care caută siguranță, stabilitate, salariu motivant, mediu de lucru plăcut, asigurare medicală, posibilități de promovare.

Ne dorim să angajăm oameni dornici să profeseze și oferim suportul educațional necesar pentru promovarea lor internă.

Căutăm colegi cu experiență, domiciliați oriunde pe întreg teritoriul României, dar suntem bucuroși și să inițiem viitori colegi în primii pași către o carieră în domeniul feroviar.

VEST TRANS RAIL își reîmprospătează oferta de locuri de muncă

Dispecer Personal – Ploiești

Descrierea jobului/ Responsabilități principale

  • Persoana interesată să aplice pentru acest post trebuie să fie dinamică;
  • Să aibă o vastă experiență în activitatea de programare și urmărire a circulației trenurilor;
  • Principala activitate a postului constă în programarea personalului de drum pe relațiile de transport existente;
  • Urmărirea circulației și păstrarea contactului permanent cu personalul de drum;
  • Este necesară experiența în dispecerate de circulație, regulatoare de circulație;
  • Programul de lucru se va desfășura în ture de 12/24/48;
  • Se oferă salariu motivant, bonusuri, asigurare de accidente și asigurare de sănătate.

Mecanic de Locomotivă – cu domiciliul în Ploiești, București, Brașov, Arad, Simeria, Constanța, Giurgiu, Târgoviște

Persoana interesată să aplice pentru acest post trebuie să aibă:

  • Școală profesională, liceu industrial de specialitate;
  • Autorizații conform reglementărilor specifice în domeniu, în vigoare;
  • Se oferă salariu motivant, condiții bune de lucru, asigurare medicală, posibilități de promovare, un mediu de lucru stabil și apropiat de salariați.

Mecanic Ajutor de Locomotivă – cu domiciliul în Ploiești, București, Brașov, Arad, Simeria, Constanța

  • Școala de mecanici de locomotivă;
  • Autorizare în funcția de mecanic ajutor;
  • Autorizație pentru proba frânei.

În oferta de locuri de muncă a VEST TRANS RAIL mai sunt anunțuri pentru:

TE AȘTEPTĂM ÎN ECHIPA NOASTRĂ

Aplicăm un sistem de management integrat al calității, mediului și al siguranței și sănătății în muncă având multiple certificări de standarde internaționale și europene (ISO9001, 14001, OHSAS 18001,etc.). Ceea ce înseamnă că viitorii colegi din departamentele administrative își fac treaba ca-la-carte pentru ca tu să îți poți desfășura activitatea în siguranță.

Pentru noi personalul de drum este nucleul companiei, de aceea oferim salariu motivant, condiții bune de lucru, asigurare medicală, posibilități de promovare, un mediu de lucru stabil și apropiat de salariați.

Compania este prezentă pe piața transportului Feroviar din anul 2010 și urmează o traiectorie ascendentă încă de atunci, crescând an de an. Transporturile effectuate acoperă întreg teritoriul României și sunt diversificate, având clienți companii multinaționale și românești.

Ne deosebim de ceilalți operatori privați prin agilitatea de care dăm dovadă în organizare – de la ofertarea clienților până la realizarea efectivă a transportului.

VEZI ȘI: Vest Trans Rail: este necesară o reformă educațională care să ia în calcul formarea personalului specializat