Slide

PARTENERI:

Informatică Feroviară, companie cu activitate în domeniul IT&C, cu aplicare în businessul feroviar, angajează Administrator de Rețea de Calculatoare pentru Agenția de Informatică București.

Profilul activităţii:

Proiectarea, instalarea și administrarea infrastructurii de reţea, asigurarea funcţionalităţii reţelei de calculatoare şi a echipamentelor de conectare şi de comunicaţii, interconectarea reţelelor şi accesul la INTERNET, proiectarea şi aplicarea strategiei de securitate a reţelei informatice.

Profilul candidatului:

Studii superioare cu diplomă de licență în domeniul: informatic, tehnic, matematic sau economic, recunoscută de Ministerul Educației Naționale.

Persoană cu abilități foarte bune de comunicare și organizare, cu gândire analitică și capacitate de identificare/rezolvare a problemelor.

Beneficii:

  • post full-time, cu contract individual de muncă pe perioadă nedeterminată (90 zile perioadă de probă)
  • mediu de lucru atractiv, adaptat dinamicii evoluției tehnologiei IT, în care sunt încurajate dezvoltarea profesională și inițiativa personală
  • suport pentru dezvoltare competențe profesionale
  • alte beneficii acordate conform Contractului Colectiv de Muncă

Atribuții:

ADMINISTRARE RENTRAD LAN-WAN-VPN

  • Administrează WAN – routere și conexiuni la sisteme de telecomunicații de mare viteză, amplasate în zona de responsabilitate,
  • Administrează LAN (Rețele Locale) – Nivel local și realizează proceduri și instrucțiuni de lucru generale,
  • Asigură capacitatea operaţională a LAN, MAN, WAN
  • Administrează conexiuni VPN,
  • Configurează și monitorizează echipamentele active de rețea,
  • Elaborează şi actualizează proceduri şi politici de reţea,
  • Asigură asistență de specialitate pentru rezolvare incidente și probleme RENTRAD,
  • Asigură evidența prestațiilor pentru serviciile de infrastructură IT (RENTRAD) și raportarea către Departamentul Economic-Comercial,
  • Evaluează cerințele de arhitecturi de sisteme, analizează informațiile tehnice relevante și propune soluții de integrare a altor echipamente în infrastructura IT existentă. Furnizează soluții de îmbunătățire a arhitecturilor de rețea.

GDPR

C.V.-ul şi scrisoarea de intenţie se vor transmite pe adresa de email: infofer@cfir.ro.

Informaţii suplimentare se pot obţine la numerele de telefon 021.223.27.78/ 0374.670.670 int.1504/1525.

Tagged as: ,