Novatech, cea mai experimentată companie din România ce oferă echipamente și servicii pentru domeniul auto și feroviar, angajează Area Sales Manager.

Nivelul postului: EXECUȚIE

Profilul companiei: distribuția de echipamente pentru service auto/ mentenanță material rulant

Tipul activității: activitate de birou/ teren

Subordonare ierarhică: Director Comercial/ Director General

Candidatul ideal

Experienţa necesară:

  • studii de specialitate (economice sau tehnice – specifice domeniului);
  • minimum 3 ani de experiență de lucru
  • MINIMUM 1 an experiență în domeniul industrial (industria Auto și/sau Feroviară), preferabil în companii de vânzări echipamente pentru mentenanță și reparații (auto și/sau feroviare)
  • cunoştinte şi simț economic, intuiție în domeniul afacerilor;
  • cunoaşterea pieței din domeniul de activitate al companiei;
  • cunoştinte IT (MSOffice, MSOutlook, baze de date, management de proiect);
  • cunoştinţe limba engleză
  • permis auto cat B

Profil:

  • perseverență, gândire practică, orientat(ă) spre rezultate;
  • gândire strategică, logică, intuitivă;
  • toleranţă crescută la risc, situații neprevăzute, efort intelectual prelungit;
  • obiectivitate, abilitatea de a lua decizii importante în timp scurt;
  • orientare către client, interes pentru binele angajaților şi al afacerii.

Descrierea jobului de Area Sales Manager

  • Coordonează şi controlează activitătile de vânzări și marketing ale companiei în zona de responsabilitate, reprezintă compania în relațiile cu partenerii-cheie, este responsabil pentru stabilirea şi menținerea unei operări eficiente a afacerii.
  • Stabilește proceduri pentru mărirea bazei de clienți și creșterea cifrei de afaceri.

Responsabilităţi:

  • implementează planul de afaceri al companiei, în urmă elaborării acestuia impreună cu şefii de departamente;
  • stabileşte obiective specifice pentru zona, supervizează şi oferă suport pentru implementarea planurilor, politicilor și procedurilor;
  • activități specifice de vânzări: prospectează piață, identifica clienți/oportunități, identifica produse conform cerințelor clienților, generează oferte, negociază
  • administrează contractele cu clienții companiei, urmărind procesul de vânzare până la finalizarea proiectului (facturare, avizare, livrare, încasare, documentație)
  • se informează permanent cu privire la noile reglementări ce privesc activitatea companiei şi face modificările necesare;

Zone de interes:

  • Tot teritoriul țării

Dacă ești interesat(ă) aplică la acest anunț sau trimite un CV-ul tău pe novatech@cfir.ro.

Ce trebuie să faci dacă îți dorești să faci parte din echipa Novatech?
Dacă îți dorești să faci parte din echipa noastră tot ce trebuie să fac este să parcurgi pașii de mai jos:

  1. Să accesezi anunțul care te interesează din oferta publicată aici
  2. Să aplici la anunț printr-un click pe butonul ”Aplică Acum”
  3. Să trimiți, prin formularul de aplicare, un CV relevant din punct de vedere al postului la care aplici, eventual însoțit și de o scrisoare de intenție

Tagged as: , ,