Compania CER Fersped, operator privat de transport marfa pe calea ferata din anul 2004, angajează Șef Tren din toate zonele Romaniei.

Cerinte functie Șef Tren:

  • Certificate de calificare de Sef tren
  • Autorizatie valabila pentru exercitarea functiei de Sef tren
  • Apt medical si psihologic pentru exercitarea functiei din siguranta circulatiei feroviare
  • Certificat in termen de valabilitate pentru confirmarea periodica a competentelor profesionale generale.

Descrierea postului:

  • Organizarea si coordonarea activitatii de manevra si compunere a trenurilor in conditii de siguranta;
  • Primirea/predarea din punct de vedere compercial a trenurilor de la/la beneficiarii de transport;
  • Asigurarea circulatiei trenurilor in conditii de siguranta.

Salariu si conditii foarte avantajoase!

Compania opereaza doar cu locomotive LEMA si SIEMENS noi.

CER Fersped – Operator privat de transport marfa pe calea ferata

Compania functioneaza ca operator privat de transport marfa pe calea ferata din anul 2004, in baza licentei LTF 14 din 05.11.2018, in conformitate cu Certificatul de Sigurata, eliberat de ASFR.

Compania are ca principal client deservit Grupul EP Rail.

Serviciile de transport oferite acopera un numar mare de relatii din reteaua feroviara din Romania si este in continua expansiune. Aceste servicii sunt prestate cu un parc de locomotive propriu, in conformitate cu Certificatul de Sigurata, eliberat de ASFR.

Compania are Conventii de colaborare cu operatori feroviari pentru transportul de marfa din Bulgaria, Ungaria, Ukraina si Serbia.
Dispunem de vagoane specializate apte de incarcare marfuri pentru Clientii Nostrii este reprezentata de containere, petrol, ingrasaminte, material lemnos, fier vechi, otel profil.