Compania CER Fersped, operator privat de transport marfa pe calea ferata din anul 2004, angajează Revizor Tehnic Vagoane din toate zonele Romaniei, in regim de lucru full-time.

Candidatul ideal

  • Deține certificat de calificare in meseria de Revizor tehnic vagoane;
  • Este autorizat AFER pentru exercitarea funcției de Revizor tehnic vagoane;
  • Este apt din punct de vedere medical si psihologic in conformitate cu prevederile in vigoare;
  • Are experiență pe un post similar de minim 1 an;
  • Nu are întreruperi în exercitarea funcției care să depășească 12 luni.

Descrierea jobului de  Revizor Tehnic Vagoane

  • Efectuează reviziile tehnice ale vagoanelor, în vederea asigurării condiţiilor de siguranţă pentru circulaţia trenurilor sau executarea manevrelor;
  • Execută revizia şi pregătirea tehnică a vagoanelor din compunerea trenurilor;
  • Asigură întreţinerea şi probarea frânelor în exploatare;
  • Repară vagoanele defecte;
  • Notifică defectele şi lipsurile de la vagoane;
  • Asigură tratarea vagoanelor defecte retrase din circulaţie;
  • Asigură predarea în reparaţie a vagoanelor defecte şi primirea vagoanelor reparate sau nou construite către şi respectiv de la unităţile specializate reparatoare sau constructoare.

Compania Cerfersped opereaza transporturile doar cu material rulant nou!!! Locomotive tip LEMA si Siemens Smartron!!!
Se ofera salariu motivant, prime de fidelizare si conditii de munca exceptionale!

CER Fersped – Operator privat de transport marfa pe calea ferata

Compania functioneaza ca operator privat de transport marfa pe calea ferata din anul 2004, in baza licentei LTF 14 din 05.11.2018, in conformitate cu Certificatul de Sigurata, eliberat de ASFR.

Compania are ca principal client deservit Grupul EP Rail.

Serviciile de transport oferite acopera un numar mare de relatii din reteaua feroviara din Romania si este in continua expansiune. Aceste servicii sunt prestate cu un parc de locomotive propriu, in conformitate cu Certificatul de Sigurata, eliberat de ASFR.

Compania are Conventii de colaborare cu operatori feroviari pentru transportul de marfa din Bulgaria, Ungaria, Ukraina si Serbia.
Dispunem de vagoane specializate apte de incarcare marfuri pentru Clientii Nostrii este reprezentata de containere, petrol, ingrasaminte, material lemnos, fier vechi, otel profil.