Slide

S.C. Cargo Trans Vagon S.A., operator de transport feroviar de marfă, desfasoara activitati de ansamblu ale transportului feroviar de marfa, intern si international, in conformitate cu cerintele feroviare si tehnologiilor specifice de transport, in conditii de compatibilitate cu sistemul de transport feroviar european din anul 2004.

Cerinte:

  • absolvent al Facultatii de Stiinte Economice
  • experienta – constituie avantaj (min 2 ani)

Principalele responsabilitati:

  1. Asigura activitatea de secretariat prin primirea, inregistrarea si distribuirea zilnica a  corespondentei sosite pe adresa departamentelor functionale in registrele  de intrai/iesiri ale societatii;
  2. Tine evidenta contabila primara a operatiunilor prin banca /casa zilnic astfel:
  • pregatirea  si intocmirea   documentelor de plati (ordine de plata, dispozitii de plata/incasare) prin  banca /casa;
  • contabilizarea si inregistrarea registrului de banca / casa in lei / valuta;
  • verificarea si inregistrarea in contabilitate a facturilor primite de la furnizori, punctaje fisa furnizor ,
  • intocmirea  confirmarilor de sold pentru furnizori la inchiderea exercitiului financiar;
  • verificarea si inregistrarea in programul de contabilitate a justificarilor deconturilor /avansurilor spre decontare ;
  • intocmirea si indeplinirea altor sarcini de serviciu  (date de catre superiori) corespunzatoare pregatirii profesionale;

Cunostinte:

  • cunostinte foarte bune de operare PC (Word,Excel, etc)
  • cunosinte bune de contabilitate primara si secretariat
  • abilitati de organizare si prioritizare
  • atentie la detalii
  • cunoasterea limbii engleze  scris/vorbit constituie un   avantaj.

Aptitudini:

  • rigurozitate, atentie la detalii
  • comunicativ, tolerant, stapanire de sine
  • spirit de echipa
  • capacitate de a invata

Program lucru:

  • 8 ore/zi

Salariu incadrare:

  • salariul de incadrare, bonusurile de fidelitate si tichete de masa se discuta in cadrul interviului.

Vreți să vorbiți cu reprezentanții HR din cadrul companiei, la Târgul de Carieră Feroviară?