Slide

Departamentul / locaţia: Tehnic – Craiova

Candidatul ideal

  • studii medii de specialitate: liceul, şcoala profesională de specialitate, autorizare;
  • cunostinte temeinice in domeniul instalatiilor feroviare;
  • disponibilitate la deplasare;
  • persoana dispusa la efort in echipa;
  • permis conducere Categ. B.

Descrierea postului

  • executa pe proprie raspundere lucrari de montaj si punere in functie de instalatii SCB;
  • repara si monteaza instalatiile SCB (instalatii de centralizare electro-mecanică si electrodinamică, bloc de linie automat si semiautomat;
  • reglează mecanic si electric elementele tuturor instalatiilor, releelor, circuitelor de cale si schemelor de automatizare si control în limita normelor si precriptiilor tehnice stabilite;
  • să manifeste disponibilitate către dialog, receptivitate, calm, tact în relaţiile de serviciu;
  • să participe activ la rezolvarea sarcinilor echipei;

Beneficii:

  • PACHET SALARIAL ATRACTIV;
  • bonuri de masa;
  • prime de sarbatori (Paste, Craciun);
  • abonament servicii medicale;
  • decontare transport pentru angajatii care fac naveta;
  • cazare pentru cei care se relocheaza;
  • zile de concediu suplimentare in functie de vechime (pana la 30);
  • loc de muncă stabil.

Vreți să vorbiți cu reprezentanții HR din cadrul companiei, la Târgul de Carieră Feroviară?

SC SPIACT CRAIOVA SA este o societate de productie industriala, aparataj centralizare si telecomanda Cai Ferate ale carei produse, servicii si lucrari se adreseaza in principal infrastructurii feroviare. SPIACT Craiova este producator feroviar, de peste 50 de ani in serviciul sigurantei pe calea ferata.

Misiune

Misiunea noastra este sa oferim siguranta in transportul feroviar prin realizarea de echipamente de dirijare si urmarire a trenurilor, care corespund standardelor impuse de circulatia pe calea ferata si in respectul deplin fata de mediul inconjurator.

Viziune

Granitele dispar, tehnologiile se schimba, standardele de piata cresc. In toata aceasta schimbare, SPIACT Craiova isi reconsidera pozitia, trecand de la rolul de producator de echipament feroviar, la furnizor de sisteme si subsisteme compatibile cu cerintele europene.