Consis Proiect, furnizor de servicii de consultanță și supervizare pentru construcții noi, modernizări și consolidări de drumuri, poduri, căi ferate și construcții civile, angajează Inginer Devizist Construcții Civile care își va desfășura activitatea atât în Bucureşti, cât şi în ţară, în funcție de locația proiectelor.

Descrierea postului:

  • Calcularea necesarului de materiale din cadrul unui proiect si evaluarea valorii acestui proiect;
  • Coordonarea activităţii echipelor proprii, managementul echipei;
  • Evaluarea si raportarea periodica pana la finalizarea proiectului, verificarea lucrarilor executate;
  • Respectarea procedurilor si regulilor interne de lucru;
  • Intocmirea listelor cu cantitatile de lucrari executate si a situatiei de lucrari impreuna cu departamentul tehnic;
  • Realizarea si urmarirea graficelor de executie;
  • Colaborarea cu ceilalti experti din cadrul proiectului;
  • Organizаrеa, controlаrеa, vеrificarеа activitatii sаntiеrului si аsigurаrea executiеi, dеsfаsurаrii si finаlizаrii lucrаrilor in concordanta cu proiectul, normelе si conditiile de calitate, termenele stabilite, conform cerintelor contractuale;
  • Încadrează în norme de deviz și întocmește/verifică devizele de lucrări pe obiecte, în conformitate cu listele de cantități primite de la specialități
  • Obține oferte de preț de la furnizori sau producători de materiale și echipamente care să justifice bugetele de lucrări propuse;
  • Întocmește baze de date referitoare la prețuri;
  • Realizează analize de prețuri sau documentații pentru adaptarea articolelor la proiectul tehnic;
  • Cunoasterea normativelor si standardelor in vigoare.

Calificare necesară pentru postul de Inginer Devizist Construcții Civile:

  • Minim 1 an de experienta profesionala in domeniu;
  • Bune cunostințe de operare PC (Word, Excel);
  • Cunoașterea legislației în domeniu;
  • Limba engleza, limba spaniola – nivel conversational (scris, vorbit, citit);
  • Experiența și înțelegerea procesului tehnologic;
  • Permis de conducere.
  • Spirit de echipa si o buna capacitate de comunicare;
  • Disponibilitate pentru calatorii in interes de serviciu.

Nivel studii: Absolvent de studii superioare tehnice, de preferat în domeniul Construcții Căi Ferate, Drumuri și Poduri

Beneficii:

–          Salariu motivant, tichete de masa;

–          Program de lucru flexibil;

–          Abonament pentru diverse servicii in sistem medical privat;

–          Posibilitatea de dezvoltare a cunostintelor;

–          Posibilitatea de a lucra in cadrul unor proiecte de anvergura;

–          Mediu de lucru profesional.

Te așteptăm în echipa Consis Proiect

Suntem specializați în inginerie și consultanță pentru transportul feroviar, modernizări și consolidări de drumuri, poduri, cai ferate și construcții civile. Dezvoltăm soluții eficiente în sectorul feroviar, adăugăm valoare pe tot parcursul ciclului de viață al proiectului, integrăm toate specializările și ne adaptăm foarte ușor la noii client și la diferitele locații în care ne desfășurăm activitatea.

Ce trebuie să faci dacă îți dorești să faci parte din echipa CONSIS PROIECT?
Dacă îți dorești să faci parte din echipa unei companii care a contribuit la făurirea istoriei în sectorul feroviar din România tot ce trebuie să fac este să parcurgi pașii de mai jos:

  1. Să accesezi anunțul care te interesează din oferta Consis Proiect
  2. Să aplici la anunț printr-un click pe butonul ”Aplică Acum”
  3. Să trimiți, prin formularul de aplicare, un CV relevant din punct de vedere al postului la care aplici, eventual însoțit și de o scrisoare de intenție

Tagged as: , , ,