Slide

PARTENERI:

LTE-RAIL ROMÂNIA își mărește echipa. În cadrul departamentului de Tracțiune și Mentenanță Flota Locomotive căutăm un Inginer Material Rulant cu experiență în domeniu, de preferat minim 2 ani.

Candidatul ideal trebuie să fie comunicativ, organizat, capabil să gândească strategic, să ia decizii și să lucreze în echipă.

Cerințele postului:

  • Studii superioare – Facultatea de Transporturi;
  • Studii de specialitate: de preferat, specializarea Material Rulant de cale ferată;
  • Cunoștințe de geografie feroviară;
  • Cunoștințe operare PC și de limba engleză sau germană;
  • Disponibilitate pentru deplasări pe teren aproximativ 30% din timpul de lucru.

Descrierea jobului/Responsabilități principale:

  • Gestionează toate datele și documentele tehnice ale flotei de locomotive, utilizate de către societatea noastră;
  • Întocmește rapoarte săptămânale/lunare/anuale cu privire la consumurile de curent, motorină ale locomotivelor;
  • Participă la analizele de cost per rute de transport, pre-calculații și post-calculații cu privire la consumul de energie tracțiune/motorină de tracțiune/KM utilizare locomotive/ore utilizare locomotive;
  • Realizează activitatea de mentenanță preventivă și accidentală a flotei de locomotive;
  • Gestionează și centralizează toate datele tehnice de Tracțiune cu privire la pregătirea teoretică, practică, verificările medicale și psihologice pentru resursele umane de tracțiune;
  • Planifică, organizează şi controlează programul de lucru al personalului de locomotivă, cu respectarea prevederilor ordinelor şi reglementărilor în vigoare;
  • Verifică din punct de vedere al legislației feroviare și stochează datele din cadrul foilor de parcurs și respectiv realizează arhivarea acestora.

Beneficii:

  • Pachet salarial motivant ce cuprinde și prima de concediu, Paște, Crăciun, tichete de masă.
  • Desfășurarea activității într-un colectiv tânăr și ambițios, în cadrul unei companii în continuă creștere.

VEZI ȘI: Pașii de urmat pentru a-ți crește șansele de a fi chemat la un interviu

Tagged as: ,