EXPRESS FORWARDING, companie care operează în domeniul transportului feroviar de mărfuri de peste 8 ani, își mărește echipa și este în căutarea unor noi colegi care să i se alăture în demersul sau de creștere a serviciilor prestate și a calității acestora, colegi care să aibă calificare pentru postul de Inginer reparații material rulant și gestiune parc.

Zone de interes:

  • Bucuresti

Cerințele postului:

  • studii superioare de lungă durata în specializarea inginer material rulant;
  • experiență în domeniu de minimum 2 ani;
  • cunoașterea foarte bine a legislației specifice transportului feroviar de marfă.

Descrierea postului de Inginer reparații material rulant și gestiune parc:

  • Urmărirea realizării activităților de întreținere și reparații material rulant;
  • Programarea reviziilor și reparațiilor planificate la locomotivele și vagoanele cu care operează ExFo;
  • Exploatarea vagoanelor de marfă în condiții de eficiență economică și întreținerea lor conform cerințelor proprietarilor;
  • Coordonarea activităților de intreținere și reparații pentru materialul rulant cu care operează ExFo și răspunde de realizarea obiectivelor stabilite cu respectarea procedurilor și a reglementărilor specifice în vigoare, în vederea realizării obiectivului principal de activitate al societății.

Principalele responsabilități:

  • Actualizarea dosarului de întretinere al locomotivelor ExFo;
  • Ținerea sub control a riscurilor de interfață cu reparatorii de locomotive și vagoane cu care ExFo are contracte de reparații;
  • Exploatarea vagoanelor de marfă în condiții de eficiență economică și intervenția conform cerințelor proprietarilor;
  • Este responsabil cu funcția de gestiune a parcului de vagoane marfă cu care operează ExFo;
  • Exercită atribuțiile de serviciu cu respectarea prevederilor din fișa postului și din reglementările specifice
  • Respectă prevederile Regulamentului de investigare a accidentelor și a incidentelor, de dezvoltare și îmbunătățire a siguranței feroviare pe calea ferată;
  • Respectă procedurile interne ale societății, regulamentul intern și legislația specifică.

Te așteptăm în echipa Express Forwarding

Echipa EXPRESS FORWARDING a fost întodeauna formată din profesioniști. O echipă completă și complexă alcatuită numai din cei mai experimentați muncitori din domeniu. Profesionalismul este atu-ul companiei noastre.

Dacă te vei alătura echipei noastre vei beneficia de:

  • Salariul negociabil în funcție de experiență;
  • Spor de fidelitate în funcție de vechimea în companie;
  • Concediu de odihnă de 24 zile.

Ce trebuie să faci dacă îți dorești să faci parte din echipa EXPRESS FORWARDING?
Dacă îți dorești să faci parte din echipa unei companii care operează în domeniul transportului feroviar de mărfuri de peste 8 ani tot ce trebuie să faci este să parcurgi pașii de mai jos:

  1. Să accesezi anunțul care te interesează din oferta Express Forwarding
  2. Să aplici la anunț printr-un click pe butonul ”Aplică Acum”
  3. Să trimiți, prin formularul de aplicare, un CV relevant din punct de vedere al postului la care aplici, eventual însoțit și de o scrisoare de intenție

Tagged as: , , ,