1. Cerinte:
    1. Studii medii tehnice sau superioare (domeniul tehnic cu specializari in domeniul mecanic / material rulant de cale ferata);
    2. Experienta de minim 10 ani in activitatea de intretinere si reparatii vehicule feroviare;
    3. Cunostinte referitoare la dezvoltarea, implementarea, monitorizarea si imbunatatirea sistemelor de management al calitatii (asigurarea calitatii, controlul calitatii, inspectii, specificatii, procese, audituri, evaluari, managementul furnizorilor, standard, etc.) – reprezinta un avantaj;
    4. Cunostinte operare PC (MS Office).
    5. Atentie la detalii, integritate si atitudine pozitiva;
    6. Abilitatea de a lucra individual si in echipa.
    7. Abilitatea de a rezista la stres si de a performa sub presiunea timpului.
  1. Beneficii:
    1. Pachet salarial atractiv.
    2. Bonuri de masa.
    3. Contract pe perioada nedeterminata.
    4. Posibilitati de dezvoltare.
  1. Locatia:
    1. Orasul Fetesti – judetul Ialomita.
  1. Responsabilitati:
    1. Responsabil de efectuarea inspectiilor de calitate, receptia materialelor, componentelor, proceselor si produselor finite si efectueaza inspectii programate si aleatoare pe fluxul de fabricatie;
    2. Inspecteaza materiile prime in vederea asigurarii conformitatii cu specificatiile de calitate prevazute in documentele comerciale;
    3. Confirma produsul / serviciul ca fiind conform specificatiilor tehnice de calitate si in conformitate cu cerintele Clientului;
    4. Identifica si urmareste neconformitatile raportate si initiaza rapoartele de neconformitate (NCR).
    5. Informeaza in timp util superiorii si reprezentantii altor departamente asupra problemelor critice referitoare la Sistemul de Management al Calitatii;
    6. Asigura implementarea actiunilor corrective pentru neconformitatile descoperite in timpul auditurilor interne, de client, terta parte si externe realizate in aria de productie.
    7. Propune masuri de imbunatatire a activitatii;
    8. Urmareste respectarea verificarii echipamentelor conform punctelor de verificare din plan, conform programarii stabilite.
    9. Cunoasterea proceselor de fabricatie, de pregatire si de masura si control a echipamentelor;
    10. Respecta toate etapele de inspectie conform planurilor de calitate (QP) pentru a asigura conformitatea calitatii produsului/serviciului cu cerintele legale in vigoare si cele ale clientului;
    11. Participa la activitatile referitoare la investigarea si aplicarea actiunilor corrective pentru neconformitatile interne.
    12. Intocmeste si confirma prin semnatura efectuarea inspectiei finale in lista de verificare atasata procedurii de inspectie
    13. Utilizeaza aparatura de masura si control specifica actiunii desfasurate.

Nota: Se va solicita proba de lucru.

PROGRAMAŢI-VĂ LA UN INTERVIU

Vezi un alt angajator

TE AȘTEPTĂM ÎN ECHIPA NOASTRĂ

Unul dintre punctele forte ale companiei îl constituie competența echipei noastre.

Aceasta este formată din oameni pozitivi, inteligenți, dornici de a îmbunătăți în permanență modul în care lucrăm și de a găsi soluțiile optime pentru clienții noștri.

Pregătirea lor ne permite să oferim servicii de calitate înaltă, pe care ne străduim să le îmbunătățim permanent.

Va informăm că  Unicom Tranzit S.A., în calitate de operator de date cu caracter personal, va prelucra CV-ul dumneavoastră doar in scopul ocupării poziției pentru care ați aplicat, in conformitate cu prevederile Regulamentului nr. 679/2016. Datele candidatului respins/neselectat se păstrează pană la finalizarea procesului de recrutare (la implinirea scopului pentru care au fost prelucrate). Pentru informații suplimentare privind prelucrarea datelor dvs. puteți contacta responsabilul cu protecția datelor la adresa de e-mail: dataprotection.utz@unicom-group.ro.

Vezi un alt angajator:

Tagged as: ,