Slide

PARTENERI:

CE CEREM

DATE PERSONALE: –       Femei sau barbati .

–       Pot fi angajati si tineri cu varsta cuprinsa intre 18-25 ani daca indeplinesc cerinte de maturitate in gandire si asumarea responsabilitatii

EDUCATIE: –       Studii medii cu profil tehnic

–         Constitue un avantaj:, hidraulica, lacatuserie

EXPERIENTA: –         Constitue un avantaj experienta ca lucrator: lactus mecanic/montaj
ESTE IDEAL DACA AI: –          Cunoștințe tehnice solide,desen tehnic, proceduri specifice de lucru şi ordinea de execuţie a acestora, tipuri şi parametri funcţionali ai utilajelor, maşinilor-unelte, echipamente de lucru : scule, dispozitive, verificatoare.

–          Cunostinte de operare PC – nivel mediu (Excel, Word)

–          Cunostintele de limba straina – mediu engleza,

–          Permis conducere cat. B – obligatoriu, cu minim 1 an vechime

COMPETENTE SI CALITATI: –   Abilitați de soluționare a problemelor rapid și eficient

–   Realizarea productiei si montajului de confectii metalice

–   Implementarea in productie a proiectelor

–   Puternica orientare spre acțiune și rezultate concrete

–   Capacitate de abordare sistematica, tehnica si organizata a activitaților

–   Autonomie personala, in sensul de a-și duce obiectivele la bun sfarșit fara intervenția șefilor direcți

–   Abilitatea de a citi, a ințelege desen tehnic

–   Permis de conducere, cat.B, disponibilitate deplasari interne

–   Excelente aptitudini tehnice

–   Excelente abilități dе comunicare

–   Capacitatea dе a identifica problema reală și dе a găsi soluții pentru rezolvarea acesteia

–   Capacitatea dе a lucra eficient în condiții dе stres și efort susținut

–   Spirit dе echipă / perseverență / integritate / tenacitate / adaptabilitate / tact și diplomație / spontaneitate / inițiativă / spirit dе observație

CE TREBUIE SA FACI

PRINCIPALELE RESPONSABILITATI SI SARCINI:
  • studiază documentaţiile de asamblare, poziţionează şi îmbină componentele;
  • controleaza cu instrumente adecvate corectitudinea îmbinărilor, efectuează controlul dimensional şi face ajustări finale;
  • execută probe de mers în gol şi în sarcină constatând şi remediind deficienţele;
  • reglează mecanismele mecanice, hidraulice, pneumatice pentru respectarea parametrilor funcţionali specificaţi.
  • deconectează utilajul şi îl dezasamblează în componente, în condiţii de siguranţă, fără a afecta integritatea acestuia;
  • identifică şi utilizează unelte şi scule potrivite executării, reparării şi înlocuirii pieselor defecte;
  • ajusteaza, şlefuieşte şi remediază suprafeţe de asamblare pentru obţinerea dimensiunilor cerute;
  • realizează operaţii de alezare, găurire, tăiere, debitare pentru obţinerea reperului conform specificaţiilor;
  • înlocuieşte reperul defect cu piesa de schimb corespunzatoare,verificând corectitudinea montajului cu instrumente adecvate;
  • solicită execuţia unor repere speciale sectorului de prelucrări mecanice;
  • montează utilajul pe poziţia de funcţionare cu ajutorul instalaţiilor de ridicat, aduce utilajul în poziţie verticală sau orizontală conform poziţiei de lucru, măsoară, centrează, face verificări finale respectând schema de montaj şi cerintele functionale ale instalatiei, racordează utilajul la restul instalaţiei şi face proba de punere în funcţiune; efectuează reglări fine;
  • execută ungerea maşinilor şi utilajelor conform schemelor de ungere şi sistemului de ungere centrală şi graficelor de periodicitate, folosind categoriile şi sortimentele de lubrefianţi prescrise;
  • execută operaţii pregătitoare cum ar fi : debitarea materialului, curăţarea, îndreptarea, trasarea , operaţii de prelucrare prin aşchiere (pilire, polizare, găurire, strunjire, frezare), prin deformare plastică la rece ( îndoire, ambutisare, perforare, decupare, torsionare) şi prin procedee de prelucrare la cald (turnare, forjare);
  • efectuează asamblări nedemontabile (prin sudare, lipire, nituire ) sau demontabile (prin filete, pene, ştifturi, caneluri), asamblări cu elemente elastice ( cu arcuri);

CE OFERIM
CONDITII: –  Un mediu de lucru profesionist, in care vei avea ocazia sa evoluezi si sa acumulezi cunostinte in proiecte extrem de provocatoare si interesante

–  Contract pe perioada nedeterminata, cu norma intreaga, 40h / saptamana

–  Conditii de munca: loc curat, aer conditionat, caldura

–  Pachet salarial: se discuta in cadrul interviului

–  In plus mai pot aparea: bonusuri instant pentru merite deosebite  + tichete cadou/cadouri pentru ocazii speciale (Craciun, Paste, etc)

–  Beneficieaza de o perioada de integrare profesionala

–  Ocazional ore de lucru peste program

–  Munca se desfasoara stand mereu in picioare, mediu de lucru zgomotos

–  Munca presupune si efort fizic de intensitate medie/mare

Postul este disponibil la sediul companiei din Chitila, Jud Ilfov.

Tagged as: , , , ,