Descrierea postului:

-Verifica si asigura starea tehnica corespunzatoare a vagoanelor din compunerea trenurilor astfel incat manevrarea si circulatia acestora sa se faca in conditii de siguranta

-Efectuează reviziile tehnice ale vagoanelor la compunere, in transit si la sosire, în vederea asigurării condiţiilor de siguranţă pentru circulaţia trenurilor sau executarea manevrelor;

-Execută revizia şi pregătirea tehnică a vagoanelor din compunerea trenurilor;

-Notifică defectele şi lipsurile de la vagoane;

-Asigură predarea în reparaţie a vagoanelor defecte şi primirea vagoanelor reparate sau nou construite către şi respectiv de la unităţile specializate reparatoare sau constructoare.

Cerintele postului:

– Certificate calificare Revizor tehnic vagoane

– Autorizatie pentru exercitarea functiei de Revizor tehnic vagoane

– Apt medical si psihologic pentru exercitarea functiei din siguranta circulatiei feroviare

Beneficii oferite de societatea Cargo Trans Vagon:

-Pachet salarial atractiv;

-Bonuri de masa si concediu

Loc desfasurare activitate si program

-Contract full time, perioada nedeterminata.

TE AȘTEPTĂM ÎN ECHIPA NOASTRĂ

Avand o echipa de profesionalisti cu vechime si experienta in domeniul feroviar,  CARGO TRANS VAGON continua permanent sa imbunatateasca calitatea serviciilor sale, fara a neglija proprii salariati, aceasta fiind o prioritate.

Un sistem de salarizare competitiv, care pretuieste devotamentul si spiritul de echipa, calitatea muncii prestate si grija pentru bunurile societatii, este completat de sisteme de bonusare dinamice, pe care compania reuseste sa le mentina actualizate.

Introducerea unor sisteme noi de repartizare a personalului, in curs de implementare, bazat pe tehnologie moderna, va conduce la uniformizarea programului de lucru si va elimina erorile umane.

Pretuim toti salariatii echipei noastre, in functie de pregatirea lor si disponibilitatea de a utiliza tehnici noi de comunicare bazate pe echipamemente moderne.

Te asteptam si pe tine in echipa CARGO TRANS VAGON.