Slide

PARTENERI:

Departament/locatia: Constructii – Deva /Arad

CERINTE

  • Studii superioare finalizate (absolvent);
  • aptitudini tehnice – cunostinte despre instalatii electrice si automatizari in domeniul feroviar, constitue avantaj;
  • limba engleza scris/vorbit – mediu;
  • cunoştinţe bune de utilizare PC (Microsoft Office, aplicaţii informatice specifice desfăţurării activităţii);
  • încredere în sine, gândire laterală, atenţie, ascultare activă, îndemânare, concentrare, punctualitate;
  • orientat către client şi realizarea sarcinilor, cu respectarea termenelor limită;
  • disponibilitate la deplasari;
  • permis conducere categ. B.

Descrierea postului

Scopul general al postului este gestionarea activităţii de pe şantier pentru desfăşurarea în bune condiţii şi pentru calitatea maximă a acesteia.

  • să folosească timpul de muncă exclusiv pentru îndeplinirea sarcinilor de serviciu;
  • să preia şantierul (verifică situaţia în teren, realizează măsurători preliminare, evidentiază eventualele probleme tehnice);
  • să organizeze şi să programeze lucrările în şantier;
  • să gestioneze planul operativ de siguranta;
  • să intocmeasca devizele de lucrari zilnice/saptaminale si lunare;
  • să gestioneze aprovizionarea cu materiale a şantierului;
  • să urmărească asigurarea parametrilor de calitatea în conformitate cu exigentele clientului;
  • să contabilizeze lucrările în curs;
  • să gestionezeze contestaţiile din partea clientului;
  • să răspundă de încadrarea în bugetele stabilite împreună cu Directorul general/Managerul de Proiect;
  • să urmareasca respectarea graficului de lucrări;
  • să urmareasca calitatea lucrărilor în concordanţă cu cerinţele clientului;
  • să aibă capacitatea de organizare a locului de muncă;
  • să participe activ la rezolvarea sarcinilor echipei.

Beneficii:

  • Salariu atractiv;
  • bonuri de masa;
  • prime de sarbatori (Paste, Craciun);
  • abonament servicii medicale;
  • decontare transport pentru angajatii care fac naveta;
  • cazare pentru cei care se relocheaza;
  • zile de concediu suplimentare in functie de vechime (pana la 30);
  • loc de muncă stabil.

SC SPIACT CRAIOVA SA este o societate de productie industriala, aparataj centralizare si telecomanda Cai Ferate ale carei produse, servicii si lucrari se adreseaza in principal infrastructurii feroviare. SPIACT Craiova este producator feroviar, de peste 50 de ani in serviciul sigurantei pe calea ferata.

[gallery link="file" columns="5" ids="61322,61321,61319,61318,61267"]

Misiune

Misiunea noastra este sa oferim siguranta in transportul feroviar prin realizarea de echipamente de dirijare si urmarire a trenurilor, care corespund standardelor impuse de circulatia pe calea ferata si in respectul deplin fata de mediul inconjurator.

Viziune

Granitele dispar, tehnologiile se schimba, standardele de piata cresc. In toata aceasta schimbare, SPIACT Craiova isi reconsidera pozitia, trecand de la rolul de producator de echipament feroviar, la furnizor de sisteme si subsisteme compatibile cu cerintele europene.