Descrierea postului:

  • Organizarea si coordonarea activitatii de manevra si compunere a trenurilor in conditii de siguranta;
  • Primirea/predarea din punct de vedere compercial a trenurilor de la/la beneficiarii de transport;
  • Asigurarea circulatiei trenurilor in conditii de siguranta
  • Raspunde de: corectitudinea si calitatea informatiilor incluse in documentele elaborate, in inregistrarile rezultate din activitatile proprii, de forma si modul de prezentarea a acestora, de datarea si semnarea lor, precum si de utilizarea formularelor stabilite

Cerintele postului:

  • Certificate de calificare de Sef tren
  • Autorizatie valabila pentru exercitarea functiei de Sef tren
  • Apt medical si psihologic pentru exercitarea functiei din siguranta circulatiei feroviare
  • Certificat in termen de valabilitate pentru confirmarea periodica a competentelor profesionale generale.

Beneficii oferite de societatea Cargo Trans Vagon:

  • Pachet salarial atractiv;
  • Bonuri de masa si concediu

Loc desfasurare activitate si program

  • Program turnus
  • Contract full time, perioada nedeterminata.

TE AȘTEPTĂM ÎN ECHIPA NOASTRĂ

Avand o echipa de profesionalisti cu vechime si experienta in domeniul feroviar,  CARGO TRANS VAGON continua permanent sa imbunatateasca calitatea serviciilor sale, fara a neglija proprii salariati, aceasta fiind o prioritate.

Un sistem de salarizare competitiv, care pretuieste devotamentul si spiritul de echipa, calitatea muncii prestate si grija pentru bunurile societatii, este completat de sisteme de bonusare dinamice, pe care compania reuseste sa le mentina actualizate.

Introducerea unor sisteme noi de repartizare a personalului, in curs de implementare, bazat pe tehnologie moderna, va conduce la uniformizarea programului de lucru si va elimina erorile umane.

Pretuim toti salariatii echipei noastre, in functie de pregatirea lor si disponibilitatea de a utiliza tehnici noi de comunicare bazate pe echipamemente moderne.

Material Rulant Modern

Compania dispune de un parc de locomotive propriu, atât pentru tracțiunea electrică cât și pentru tracțiunea diesel.

Achiziționarea a 4 locomotive noi, (două diesel și două electrice) produse de firma Siemens, reprezenta o garanție pentru hotărârea noastră de a oferi calitate Clienților.

Parcul de vagoane folosit include vagoane de diverse tipuri, aparținând companiilor din grupul de firme din care Cargo Trans Vagon face parte. Compania dispune de Certificat de Entitate Responsabilă cu Întreținerea vagoanelor cisternă pentru mărfuri periculoase.

VEZI ȘI: Pașii de urmat pentru a-ți crește șansele de a fi chemat la un interviu