29 ianuarie 2020

TRANSFEROVIAR GRUP SA, a publicat pe platforma de angajari CFiR, trei anunturi de angajare, pentru urmatoarele functii:

Inginer Reparații Material Rulant pentru Tulcea

ESTI CANDIDATUL IDEAL DACA:

  • Ai o experienta de minim 2 ani in reparatii locomotive;

VEI FI RESPONSABIL PENTRU:

  • Asigurarea managementului activitatii de mentenanta si intretinere locomotive;
  • Analiza rezultatelor inregistrate in activitatea de reparatii locomotive;
  • Proiecte specifice;
  • Organizarea, coordonarea si controlarea modulului in care se desfasoara activitatea de mentenanta locomotive [mai multe]

Lăcătuș Montator AET

Conditii minime de pregatire:

  • Absolvent min. studii medii;
  • Cunostinţe tehnice/desen tehnic si tehnologii de fabricaţie;
  • Seriozitate, aptitudini practice
  • Vechime minima in specialitate minim 4 ani vechime ca electrician/ electronist/ electromecanic, respectiv lacatus in activitatea de reparatii material rulant motor.

Responsabilitati:

  • Participa la constatarea defectelor la locomotive si la incadrarea lor in reparatie;
  • Executa intretinerea/repararea locomotivelor, respectand prevederile din instructiile de reparatii in vigoare, specificatiile tehnice, caietele de sarcini, procedurile si instructiunile de lucru  [mai multe]

Electrician Locomotive

Candidatul ideal:

  • absolvent al unui liceu tehnic/scoala profesionala
  • isi insuseste precis sarcinile de serviciu pe care le are de indeplinit;
  • meticulos, ordonat, atent la detalii;
  • abilitati de comunicare;
  • prezinta avantaj detinerea de autorizatii de specialitate;
  • prezinta avantaj detinerea permisului de conducere auto cat. B.

  • executa lucrarile de cablare ale instalatiilor electrice;
  • executa montajul echipamentelor [mai multe]

consilier la Ministerul TransporturilorTRANSFEROVIAR GRUP SA este un grup de societăti unit şi solid, cu activitate în domeniul feroviar atât pe piaţă internă, cât şi la nivel internaţional.

Cu activităti derulate atât în domeniul construcţiei şi reparaţiilor de material rulant şi de cale ferată, cât şi de transport marfă şi călători, reuşim să satisfacem o paletă largă de cerinţe în domeniul serviciilor feroviare, punând pe primul plan nevoile clientului şi satisfacerea celor mai înalte standarde de calitate şi promptitudine.

Pe piaţa de construcţii şi reparaţii de material rulant, suntem prezenţi prin intermendiul companiilor Remarul 16 Februarie, Uzina de  Vagoane Aiud (UV Aiud) şi Societăţii de Întreţinere şi Reparaţii de Vagoane Caransebeş, în timp ce pe piaţa de transport marfă şi transport călători suntem reprezentaţi de Transferoviar Grup, respectiv Transferoviar Călători.