Consis Proiect, furnizor de servicii de consultanță și supervizare pentru construcții noi, modernizări și consolidări de drumuri, poduri, căi ferate și construcții civile, angajează Arhitect Proiectant care își va desfășura activitatea atât în Bucureşti, cât şi în ţară, în funcție de locația proiectelor.

Descrierea postului:

  • Asigura activitatea de proiectare pentru proiecte, in conformitate cu activitatile atribuite de managerul de proiect / seful de proiect;
  • Colecteaza informatii si documente relevante pentru buna derulare si finalizare a proiectului;
  • Intocmeste temele de proiectare pentru subproiectantii de specialitate din cadrul companiei sau din afara acesteia, cu sprijinul specialitatilor tehnice implicate in proiect;
  • In calitate de membru al echipei de proiect, participa la planificarea proiectului, impreuna cu seful de proiect;
  • Participa la avizarile interne, cat si la avizarile externe (beneficiar si foruri de avizare);
  • Respecta actele normative in vigoare, aplicabile domeniului pentru care sunt oferite serviciile proiectare;
  • Raspunde de corectitudinea solutiilor tehnice si calitatea documentatiilor elaborate în toate etapele de derulare a lucrarii;
  • Raspunde de respectarea temelor, avizelor si aprobarilor obtinute la fazele de proiectare elaborate anterior;
  • Raspunde de respectarea termenului de predare a documentatiilor contractate;
  • Raspunde de asigurarea evidentei tuturor modificarilor proiectului aparute pe perioada executiei;
  • Se prezinta pe santier, la etapele de urmarire a executiei lucrarilor;
  • Raspunde de calitatea si termenele de elaborare a lucrarilor si documentatiilor tehnice de proiectare.

Calificare necesară pentru postul de Arhitect Proiectant:

  • Minimum 1 an de experienta profesionala in domeniu.
  • Drept de semantura OAR reprezinta un avantaj.
  • Cunostinte tehnice dobandite in domeniul de specializare, legislatie specifica domeniului tehnic;
  • Persoana dinamica, responsabila, apta sa faca fata termenelor limita, rezistenta la stres, comunicativa;
  • Cunostinte privind operarea in programul AutoCAD;
  • Prelucrare automata a datelor: Microsoft Word, Microsoft Excel;
  • Spirit de echipa si o buna capacitate de comunicare;
  • Disponibilitate pentru calatorii in interes de serviciu;
  • Limba engleza / spaniola nivel conversational (scris, vorbit, citit);
  • Permis de conducere.

Nivel studii:

  • Studii universitare de lungă durata

Beneficii:

–          Salariu motivant, tichete de masa;

–          Program de lucru flexibil;

–          Abonament pentru diverse servicii in sistem medical privat;

–          Posibilitatea de dezvoltare a cunostintelor;

–          Posibilitatea de a lucra in cadrul unor proiecte de anvergura;

–          Mediu de lucru profesional.

Te așteptăm în echipa Consis Proiect

Suntem specializați în inginerie și consultanță pentru transportul feroviar, modernizări și consolidări de drumuri, poduri, cai ferate și construcții civile. Dezvoltăm soluții eficiente în sectorul feroviar, adăugăm valoare pe tot parcursul ciclului de viață al proiectului, integrăm toate specializările și ne adaptăm foarte ușor la noii client și la diferitele locații în care ne desfășurăm activitatea.

Ce trebuie să faci dacă îți dorești să faci parte din echipa CONSIS PROIECT?
Dacă îți dorești să faci parte din echipa unei companii care a contribuit la făurirea istoriei în sectorul feroviar din România tot ce trebuie să fac este să parcurgi pașii de mai jos:

  1. Să accesezi anunțul care te interesează din oferta Consis Proiect
  2. Să aplici la anunț printr-un click pe butonul ”Aplică Acum”
  3. Să trimiți, prin formularul de aplicare, un CV relevant din punct de vedere al postului la care aplici, eventual însoțit și de o scrisoare de intenție

Tagged as: , , ,

Cart

Coș