Consis Proiect, furnizor de servicii de consultanță și supervizare pentru construcții noi, modernizări și consolidări de drumuri, poduri, căi ferate și construcții civile, angajează Inginer Proiectant Infrastructură Feroviară care își va desfășura activitatea atât în Bucureşti, cât şi în ţară, în funcție de locația proiectelor.

Descrierea postului:

  • Verifică proiectul tehnic și documentele elaborate de antreprenor;
  • Procesează certificatele de plata, verifică măsurătorile articolelor din Contract și plățile în conformitate cu informațiile din teren;
  • Întocmește raportările solicitate de Entitatea Contractantă privind situația fizică, contractuală și financiară a proiectului;
  • Verifică proiectul tehnic și detaliile de execuție în vederea corelării cu situația reală de pe șantier;
  • Se asigura de punerea în aplicare în mod corect a sistemului de asigurare a calității;
  • Se asigura de folosirea materialelor adecvate în timpul execuției lucrărilor;
  • Participa la recepția lucrărilor de specialitate și realizează rapoarte privind repartizarea lucrărilor recepționate.

Calificare necesară pentru postul de Inginer Proiectant Infrastructură Feroviară:

  • Experiență în domeniile: Cai Ferate, Drumuri, Poduri, Consolidări de drumuri și cai ferate;
  • Minim 1 an de experiență în domeniul proiectării de lucrări de infrastructură;
  • Cunoașterea legislației în domeniul infrastructurii feroviare și cunoștințe specifice de inginerie;
  • Cunoașterea limbii engleze
  • Cunoașterea programelor de proiectare specifice (AutoCad) și a pachetului MS Office
  • Spirit de echipa și o bună capacitate de comunicare;
  • Disponibilitate pentru călătorii în interes de serviciu.

Nivel studii:

  • Absolvent de studii superioare de specialitate

Regiune:

  • atât în Bucureşti, cât şi în ţară, în funcție de locația proiectelor

Te așteptăm în echipa Consis Proiect

Suntem specializați în inginerie și consultanță pentru transportul feroviar, modernizări și consolidări de drumuri, poduri, cai ferate și construcții civile. Dezvoltăm soluții eficiente în sectorul feroviar, adăugăm valoare pe tot parcursul ciclului de viață al proiectului, integrăm toate specializările și ne adaptăm foarte ușor la noii client și la diferitele locații în care ne desfășurăm activitatea.

Tagged as: , , ,

Cart

Coș