LTE-Rail România își mărește echipa de coordonatori de trafic feroviar, pentru departamentul de Trafic. Căutăm persoane comunicative, organizate, rezistente la stres, capabile să gândească strategic, să ia decizii și să lucreze în echipă.

Cerințele postului:

  • De bază: Studii superioare, de preferat Facultatea de Transporturi
  • Cunoștințe minime de geografie feroviară;
  • Cunoștințe operare PC;
  • Limba engleză sau germană (scris vorbit) – nivel începător;
  • Gândire analitică și proactivitate;
  • Disponibilitate pentru:
    • lucrul în echipă;
    • performanță și dezvoltare;
    • ture de noapte și în zile festive (Weekend + Sărbători legale);
    • lucrul sub presiune.

Responsabilități principale:

  • Coordonarea Traficului Feroviar prin biroul dispecerat în concordanță cu planurile de transport;
  • Coordonează alocarea pe trenuri a Resurselor Umane Trafic și Tracțiune (Șefi de Tren și Mecanici de Locomotivă);
  • Optimizarea fluxurilor de transport feroviar;
  • Coordonează aplicarea sistemului informatic al LTE Grup, în cadrul LTE RO;
  • Colectează toate informațiile necesare, direct sau prin intermediul echipei de tren, necesare întocmirii sau modificării optime din punct de vedere al costurilor și al calității, programului zilnic de circulație;
  • Răspunde de transmiterea la timp a avizarilor privind circulația trenurilor.

Beneficii:

  • Pachet salarial motivant ce cuprinde și prima de concediu, Paște, Crăciun, bonuri de masă.
  • Desfășurarea activității într-un colectiv tânăr și ambițios, în cadrul unei companii în continuă creștere.

Baza politicii noastre de personal este responsabilitatea. Garantăm astfel avantaje durabile, comune pentru întreaga echipa, pentru societate, precum și pentru întregul concern LTE. Oferim întregului nostru personal aceleași posibilități de a se dezvolta în cadrul societății.

Suntem deciși să încurajăm și susținem calificarea angajaților noștri. Provocările, cât și un feedback detaliat al managementului, generează aplicarea măsurilor de specializare și perfecționare.

Managementul angajaților noștri înseamnă pentru noi promovarea responsabilizării fiecăruia și atingerea celor mai bune rezultate prin intermediul unor procese decizionale comune.

Sănătatea și securitatea angajaților noștri sunt foarte importante pentru noi. Transportarea în siguranță a mărfurilor implică atât protejarea angajaților, cât și a mediului înconjurător. Suntem interesați în crearea unui climat de înțelegere și de încredere reciprocă.

VEZI ȘI: Pașii de urmat pentru a-ți crește șansele de a fi chemat la un interviu

Tagged as: ,