CONTRAIL MACHINERY S.R.L. este o companie specializată în activități de proiectare, fabricare și service pentru mașini de sudat șină de cale ferată, angajăm Inginer Automatist

Responsabilități:

  • Execuția dulapurilor de automatizare și a instalațiilor electrice ale mașinilor de sudat;
  • Punerea în funcțiune a mașinilor de sudat;
  • Asistență tehnică după punerea în funcțiune;
  • Intervenții pentru remedierea defectelor apărute la echipamentele aflate în service.

Cerințe:

  • Studii  superioare în domeniu (electronică, electrotehnică, energetică, automatică);
  • Experiență în activitatea de execuție dulapuri de automatizare constituie un avantaj;
  • Experiență în activitatea de service a sistemelor de automatizare cu PLC constituie un avantaj;
  • Aptitudini de analiză și sinteză în interpretare schemelor de automatizare;
  • Competențe IT, experiență cu programe PLC Allen Bradley-Rockwell Automation.
  • Cunoștințe Office (Word, Excel);
  • Cunoștințe limba engleză nivel avansat, scris și vorbit, cerință obligatorie;
  • Disponibilitatea la deplasări în țară și în străînătate;

Candidatul ideal:

  • Persoană dinamică, deschisă, adaptabilă, flexibilă;
  • Atitudine proactivă, gândire analitică şi capacitate de sinteză;
  • Abilități de comunicare, lucru în echipa, organizare;
  • Dorința permanentă de perfecționare și autodezvoltare.
Detalii Job

Autentificare

Sign Up

Parola uitată

Job Quick Search