Slide

PARTENERI:

voestalpine Railway Systems România SA, singura companie din România furnizoare de schimbătoare și elemente de infrastructură pentru căile ferate, metrou, tramvai și companii cu linii industriale proprii, angajează Inginer Mecanic Proiectant Aparate de Cale.

Candidatul ideal trebuie să dețină următoarele calități și aptitudini:

  • Comunicare: sunteţi capabil/a să comunicați clar și concis, atât în scris cât și verbal, ascultați și extrageți informația necesară.
  • Leadership: vă asumați responsabilitatea de a atinge obiectivele și luați inițiativa.
  • Orientare spre rezolvarea problemelor: sunteți capabil/a de a identifica și analiza o problemă existentă/potențială și gășiți soluții potrivite.
  • Flexibilitate: va adaptați ușor în funcție de situație și sunteți deschis către idei noi.
  • Lucrul în echipă: vă place să lucrați în echipa, având diverse roluri.

Cerințele necesare ocupării postului de Inginer Mecanic Proiectant Aparate de Cale:

  • Studii superioare tehnice de specialitate – profil mecanic;
  • Cunoștințe limba engleză – nivel mediu;
  • Cunoștințe MS Office;
  • Cunoștințe proiectare asistată de calculator (AutoCAD și/sau NX Siemens – 2D, 3D);
  • Responsabilitate, atenție la detalii;
  • Constituie avantaje experiență în domeniul proiectării și cunoașterea limbii germane.

Responsabilitățile și sarcinile specifice:

  • Elaborează proiecte de execuție ale reperelor din componența aparatelor de cale și ansamble generale ale aparatelor de cale;
  • Elaborează specificații tehnice;
  • Elaborează documentele necesare validării proiectelor și întocmește dosare de omologare;
  • Elaborează oferte tehnice;
  • Ține sub control documentația tehnică elaborată;
  • Elaborează schemele de încărcare ale produselor;
  • Elaborează lista de componență a produselor proiectate;
  • Acordă asistență tehnică în producție și clienților.

TE AȘTEPTĂM ÎN ECHIPA NOASTRĂ

voestalpine își datorează poziția de lider în segmentele de business în care activează celor 52.000 de angajați. În fiecare zi, prin eforturile constante de inovare și asumare a responsabilității, aceștia ne reinventează viitorul. Încercăm permanent să creăm un mediu de lucru la fel de atractiv pentru angajații noștri, pe cât este plin de provocări. Pilonul central este o cultură corporate bazată pe respect și care are nevoie de încredere, diversitate și asumarea responsabilității.

Suntem mai puternici pentru că lucrăm împreună

Inovațiile avansează pas cu pas, iar eforturile sunt concentrate în toate domeniile companiei noastre pentru a obține mai mult, lucrând împreună. Fiecare dintre noi – de la începători la manageri, muncitori calificați sau experți supracalificați – contribuie la succesul general al companiei. Și asta pentru că – și toți înțelegem acest lucru ca fiind evident – împărțim responsabilitatea față de societatea și lumea în care trăim. Un motiv bun pentru a lucra împreună și pentru a lua viitorul în propriile mâini!

Tagged as: ,