19 ianuarie 2022

Yusen Logistics România, unul dintre cei mai mari furnizori de servicii de logistică și cu cea mai rapidă creștere din România, a publicat pe platforma CFiR anunțuri de angajare pentru posturile de Agent Transporturi, Operator Recepție (Intermodal) și Coordonator Transport Rutier Intermodal.

Având aproximativ 1.400 de angajați și operând peste 116.000 mp de spații de depozitare în România, compania operează și un terminal intermodal (BIRFT – Bucharest International Rail Freight Terminal) în București, și oferă servicii de transport cu trenuri complete între Portul Constanța și București, precum și către alte destinații din Europa.

Compania operează din 17 locații din România oferind soluții complete pentru lanțul de aprovizionare unui portofoliu de clienți internaționali de top din sectoarele de retail, auto, industrial și FMCG.

Oferta Yusen Logistics România de pe platforma CFiR

Operator Recepție (Intermodal)

Locația postului:

  • Str. Italia 1-7, Parc Logistic P3 , Chiajna, jud.Ilfov

Descrierea jobului;

  • Participă activ la operațiunile de încărcare/descărcare a containerelor la/din Terminalul societății;
  • Efectuează operațiuni de intrare în stoc a containerelor prin sistemele puse la dispoziție de către Companie;
  • Asigură gestiunea fizică a stocului de containere prin operarea în stoc a mișcărilor acestora, corect și în timp real;
  • Efectuează periodic inventarul stocului de containere;
  • Răspunde de utilizarea corectă și păstrarea în bune condiții a documentelor cu regim special […]

Agent Transporturi

  • Sat Ștefăneștii de Jos, nr. 8 – 8A, Jud. Ilfov

Descrierea jobului:

  • Organizează și coordonează operațiunile de transport, asigură eficientizarea costurilor aferente operațiunii de transport, asigură standardele de calitate a serviciilor impuse de client.
  • Identifica furnizori de servicii de transport în vederea organizării transportului de mărfuri în standardele de calitate impuse de client;
  • Stabilește contact permanent cu furnizorii de transport în vederea asigurării calității operațiunilor de transport de marfă către client;
  • Identifica potențiali clienți pentru operațiunile de “backload”;
  • Răspunde de creșterea gradului de utilizare a parcului auto, de monitorizarea și eficientizarea operațiunii de transport […]

Coordonator Transport Rutier Intermodal

  • Organizarea și coordonarea activității de Transport Rutier Intermodal prin intermediul camioanelor convenționale / portcontainerelor (atât flota proprie, cât și prin intermediul Furnizorilor de transport), eficientizarea costurilor aferente operațiunii de transport pe acest sector
  • Creează și execută o strategie clară pentru dezvoltarea Echipei Transporturi Rutiere Intermodale în concordanță cu inițiativele Companiei
  • Îndeplinirea responsabilităților în a asigura continuitatea procesului de transport rutier containerizat și/sau convențional
  • Stabilește indicatori eficienți și relevanți de măsurare a activității desfășurate în cadrul departamentului Intermodal, îmbunătățește continuu procesele de performare a activităților, caută în permanentă îmbunătățirea parametrilor/indicatorilor măsurați prin Indicatorii Cheie de Performanță (KPI) precum și alte obiective stabilite ad-hoc în timpul procesului de muncă etc;
  • Implementează și menține politici și proceduri eficiente aferente procesului desfășurat în cadrul Echipei Transporturi Rutiere a Departamentului Intermodal […]

TE AȘTEPTĂM ÎN ECHIPA YUSEN LOGISTICS ROMÂNIA

Yusen Logistics consideră că oamenii sunt cruciali pentru diferențierea companiei de concurenții săi. Prin urmare, oferă o serie de oportunități de a dezvolta experiența angajaților și de a le îmbunătăți abilitățile.

Apreciem relațiile stabile, pe termen lung, respectul reciproc și standardele înalte de integritate personală. Operăm ca o echipă puternică, strâns unită, susținută de un management superior care are zeci de ani de experiență la nivel înalt în furnizarea de servicii logistice pentru retaileri și producători de talie mondială.

Dorim să recrutăm personal profesionist, responsabil și capabil, care să înțeleagă cu exactitate cerințele clienților noștri, să creeze soluții inovatoare și să asigure suport de cea mai înaltă calitate posibilă.

Ce trebuie să faci dacă îți dorești să faci parte din echipa YUSEN LOGISTICS?
Dacă îți dorești să faci parte din echipa unei companii, ale cărei valori fundamentale sunt ”Calitate-Siguranță-Responsabilitate-Inovație”, tot ce ai de făcut este să parcurgi următorii 3 pași:

  1. Să accesezi anunțul care te interesează din oferta Yusen Logistics România
  2. Să aplici la anunț printr-un click pe butonul ”Aplică Acum”
  3. Să trimiți, prin formularul de aplicare, un CV relevant din punct de vedere al postului la care aplici, eventual însoțit și de o scrisoare de intenție și/sau alte documente solicitate în anunț