S.C. CONSTANTIN GRUP S.R.L, operator de transport feroviar cu capital privat cu sediul în București, angajează personal autorizat în funcția de Revizor Tehnic Vagoane, indiferent de zona de domiciliu.

Candidatul ideal:

  • Tip job: Full time;
  • Calificare: Revizor Tehnic Vagoane
  • Nivel carieră: Mid Level (2-5 ani);
  • Seriozitate, spirit de echipa, atenție la detalii, implicare profesională;
  • Lucru în echipă, atenție la detalii
  • Locație: Toată suprafață României.

Cerințele postului:

  • certificat de calificare pentru funcția de RTV
  • aviz medical și aviz psihologic valabile pentru exercitarea funcției de RTV
  • autorizație valabilă pentru exercitarea funcției de RTV.
  • certificat pentru confirmarea periodică a competențelor profesionale generale

Descrierea jobului de Revizor Tehnic Vagoane:

  • Revizia și pregătirea tehnică a vagoanelor din compunerea trenurilor.
  • Întreținerea și probarea frânelor în exploatare.
  • Întreținerea vagoanelor în exploatare și repararea vagoanelor defecte sau îndrumarea lor la atelier.
  • Identificarea, notificarea defectelor și a lipsurilor de la vagoane, respectiv retragerea vagoanelor din circulație/exploatare în funcție de natură defectelor constatate.
  • Predarea în reparație a vagoanelor defecte și primirea vagoanelor reparate către, respectiv, de la unitățile autorizate pentru întreținerea materialului rulant (ateliere, uzine reparatoare).
  • Împreună cu șeful de tren urmărește și identifică eventuale nereguli privind modul de încărcare și asigurarea integrității mărfurilor din vagoane.

Oferta noastră:

  • Cerem și oferim seriozitate,
  • Oferim pachet salarial atractiv, tichete de masă, prime, alte beneficii salariale,
  • Veți găși în compania noastră condiții bune de lucru, un mediu de lucru stabil și apropiat de salariați.