TPF INGINERIE, membră a grupului TPF cu sediul la Bruxelles, ce activează în domeniul ingineriei în 58 de țări și pe 5 continente, angajează Inginer Proiectant Poduri – Senior.

Cerințe:

  • Experiență profesională – minim 5 ani pe un post similar;
  • Absolvent studii superioare de specialitate – Facultatea de Căi Ferate, Drumuri și Poduri;
  • Cunoscător Autocad și/sau alte programe specifice
  • Cunoașterea standardelor și a normativelor aflate în vigoare, precum și a legislației în domeniu;
  • Abilități profesionale: cunoștințe tehnice dobândite în domeniul de specializare, legislație specifică domeniului tehnic.
  • Experiența profesională pe șantier reprezintă un avantaj, dar nu obligatoriu
  • Cunoștințe generale privind infrastructura căii ferate este un plus.
  • Abilități bune de relaționare, comunicare și lucru în echipă;
  • Simțul datoriei și al responsabilității;
  • Capacitate de organizare a timpului, a sarcinilor și a locului de muncă;
  • Cunoașterea limbii engleze
  • Permis categoria B reprezintă un avantaj

Responsabilități pentru Inginer Proiectant Poduri – Senior:

  • Organizarea departamentului de Poduri din cadrul companiei TPF;
  • Planificarea proiectelor din cadrul departamentului în strânsă corelare cu planificarea făcută la nivelul celorlalte departamente;
  • Întocmirea diferitelor detalii necesare proiectului (Ex: breviare de calcul, extrase de armătură, liste de cantități etc.);
  • Colaborează cu managerul de proiect și cu persoanele implicate în proiect, astfel încât acesta să fie livrat în timp util;
  • Respectă deadline-urile impuse și task-urile primite pe linie ierarhică;
  • Se prezintă la ședințele la care îi este solicitată prezența;
  • Asigură activitatea de proiectare în conformitate cu activitățile atribuite de managerul de proiect / șeful de proiect,
  • Colectează informații și documente relevante pentru buna derulare și finalizare a proiectului,
  • Întocmește temele de proiectare pentru subproiectanții de specialitate din cadrul companiei sau din afara acesteia, cu sprijinul specialităților tehnice implicate în proiect,
  • În calitate de membru al echipei de proiect, participă la planificarea proiectului împreună cu șeful de proiect;
  • Participă la avizarile interne, cât și la avizările externe (beneficiar și foruri de avizare),
  • Respectă actele normative în vigoare, aplicabile domeniului pentru care sunt oferite serviciile proiectare,
  • Asigură coordonarea generală a soluțiilor de specialitate,
  • Răspunde de corectitudinea soluțiilor tehnice și calitatea documentațiilor elaborate în toate etapele de derulare a lucrării,
  • Răspunde de respectarea temelor, avizelor și aprobărilor obținute la fazele de proiectare elaborate anterior,
  • Răspunde de respectarea termenului de depunere a ofertelor și a termenelor de predare a documentațiilor contractate;
  • Răspunde de asigurarea evidenței tuturor modificărilor proiectului apărute pe perioada execuției și prezentarea în CTE a dispozițiilor de șantier ce modifică soluțiile proiectate inițial,
  • Răspunde de asigurarea prezenței proiectantului la etapele de urmărire a execuției conform graficelor din documentație,
  • Răspunde de calitatea și termenele de elaborare a lucrărilor și documentațiilor tehnice de proiectare și urmăresc că efectuarea acestora să se facă în conformitate cu specificațiile contractuale, ale temelor de proiectare și cu prevederile reglementărilor tehnice aplicabile.

Beneficii:

  • Salariu atractiv;
  • Laptop+Software dedicat;
  • Altele.

TE AȘTEPTĂM ÎN ECHIPA NOASTRĂ

Avantajul puternic al companiei TPF INGINERIE este capacitatea de a construi echipe active pentru a planifica, gestiona și implementa proiecte integrate și stimulatoare de la începuturi până la finalizare.

Oferim o gamă largă de servicii precum studii, proiecte detaliate, specificații tehnice, documente de licitație, supravegherea construcțiilor, managementul proiectelor, asistență tehnică și diverse analize tehnice și economice pentru investiții și lucrări de construcții. Serviciile noastre corespund sectoarelor legate de mediu, porturi, imobiliare și transporturi, dar suntem deschiși la orice alte activități care necesită cunoștințe de inginerie.

Ce trebuie să faci dacă îți dorești să faci parte din echipa TPF INGINERIE?
Dacă îți dorești să faci parte din echipa unei companii dinamice de consultanță și inginerie integrată tot ce trebuie să fac este să parcurgi pașii de mai jos:

  1. Să accesezi anunțul care te interesează din oferta TPF INGINERIE
  2. Să aplici la anunț printr-un click pe butonul ”Aplică Acum”
  3. Să trimiți, prin formularul de aplicare, un CV relevant din punct de vedere al postului la care aplici, eventual însoțit și de o scrisoare de intenție

VEZI ȘI: Pașii de urmat pentru a-ți crește șansele de a fi chemat la un interviu

Tagged as: , ,